У зв'язку із завершенням АТО і запровадженням ООС, особи, які брали участь у АТО не втрачають жодних пільг, оскільки вони вже мають статус ветеранів війни.
Читайте також: Операція Об'єднаних сил змінила АТО в Україні: в чому різниця
Про це у коментарі УНН розповів головний спеціаліст відділу соціального захисту ветеранів Мінсоцполітики Олександр Курій.
"Фактично, у зв’язку із завершенням АТО і початком ООС, особи, які брали участь у АТО не втрачають жодних пільг, оскільки вони вже мають статус ветеранів війни (за винятком випадків, коли цього статусу позбавляють у судовому порядку), який є пожиттєвим. Вони користуються пільгами, передбаченими для ветеранів: знижка на житлово-комунальні послуги, пільговий проїзд та інші передбачені законом пільги", – сказав Курій.
Як уточнив він, у законі "Про статус ветерана війни, гарантії їх соціального захисту" взагалі немає такого поняття як учасник АТО.
Читайте також: Український медик загинув в зоні ООС
"Усі особи, які брали безпосередню участь в АТО, відповідно до закону, є ветеранами війни: або учасниками бойових дій, якщо вони не отримали ніяких ушкоджень здоров’ю, що призвело до інвалідності, або, інвалідами війни, якщо особа отримала інвалідність. Вони мають право на пільги визначені відповідними статтями закону. Для учасників бойових дій – це 12 стаття, а для інвалідів війни – 13 стаття", – пояснив спеціаліст.
Крім того, Курій звернув увагу на те, що ті особи, які зараз братимуть участь у ООС, також, відповідно до внесених змін, вважатимуться ветеранами війни і також матимуть право на статус учасника бойових дій або інваліда війни, і, відповідно, на передбачені законом пільги. Такі як, наприклад, разова виплата грошової допомоги до 5 травня у розмірі, який встановлюється Кабміном, тощо.
Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter
Коментарі
коментарів немає