1 грудня в Україні відзначають День працівників прокуратури, а у світі – Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Православна Церква вшановує пам'ять святих мучеників Романа і Платона. У народі свято називають Роман і Платон Зимовказники.

Читайте також: Церковні свята у грудні 2020 року: що і коли будуть відзначати українці

У цей день існують певні заборони, а народні прикмети розкажуть, якою буде погода в найближчому майбутньому, пише Обозреватель.

1 грудня іменини святкують: Микола, Платон, Роман.

День працівників прокуратури України

Професійне свято День працівників прокуратури відзначається в країні щорічно 1 грудня. Дату встановлено Указом президента України № 1190/2000 від 2 листопада 2000 року з огляду на роль органів прокуратури України у зміцненні законності, захисту прав людини і громадянина, а також внесок працівників прокуратури у справу формування України як правової держави.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Всесвітній день боротьби зі СНІДом (World AIDS Day) щорічно відзначається у всьому світі 1 грудня, відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) та рішення Генеральної Асамблеї ООН, ухвалених 1988 року.

Цей День став однією з найважливіших міжнародних дат, пов'язаних із питаннями охорони здоров'я, та однією з ключових можливостей підвищення інформованості і вшанування пам'яті загиблих від хвороби.

Романа і Платона Зимовказників

1 грудня православні вшановують пам'ять святих мучеників Платона і Романа, які постраждали за віру на початку IV століття. На Русі вважалося, що вони захищають людей від бідності й допомагають поліпшити достаток усієї родини. Роману і Платону молилися про добробут, а також просили захисту від пограбувань і фінансових невдач.

У народі їх називали Зимовказниками, на їхній день судили про те, якою буде зима, що починається. Якщо протягом дня траплялася зміна погоди, то це означало, що й протягом зими буде перелом. Водночас за погодою спостерігали цілий день: зранку судили про початок зими, за полуднем – про середину, за вечором – про кінець.

Читайте також: Календар на 2021 рік: коли та скільки вихідних буде в Україні

Прикмети на 1 грудня

  • Якщо цього дня тепло на вулиці – зима буде теплою і м'якою.

  • Якщо раптом у будинку на Платона й Романа виявляли живого комара, це означало, що незабаром настане відлига.

  • Тепло віщувала також ворона, що ходила по дорозі.

  • Дивилися цього дня на небо: якщо навколо місяця з'являлося коло – чекали сильного морозу.

  • Вітер сильний дме – узимку хуртовин і завірюх буде багато.

Що не можна робити 1 грудня:

  • Краще не займатися манікюром і педикюром. Вважається, що разом із нігтями можна позбутися здоров'я.

  • Не рекомендується цього дня робити спонтанні закупи. Вважається, що гроші 1 грудня стануть провідником негативної енергії.

  • З цієї ж причини не варто давати в борг. В іншому разі можна не тільки позбутися своїх накопичень, а й почати падати у фінансову яму.

  • Не можна лякатися перспективних, але складних завдань. Якщо відмовитися від них 1 грудня, удача може відвернутися на найближчий рік.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook