Прогноз курсу долара на рівні 29,3 гривні, закладений у бюджеті України на 2018 рік, є справедливим. У випадку збільшення мінімальної заробітної плати до 3700 гривень, яку анонсували в уряді, є загроза зростання інфляції. Як результат, відбудеться здешевлення національної валюти.
Таку думку висловив фінансовий експерт Реанімаційного пакету реформ Руслан Чорний, коментуючи закладений урядом курс долара на 2018 рік.
"У зв’язку зі збільшенням мінімальної зарплати у людей з’явиться більше коштів. Крім того, є очікування, що до 2020 року 1 долар коштуватиме не менше 32 гривень. Останній фактор змусить велику частину людей купувати валюту. Тому ажіотаж на купівлю доларів спричиняє підвищення курсу", – пояснює експерт.
Він вважає, що немає передумов для збільшення мінімальної зарплати, тому такі дії уряду можуть виявитися передчасними. Руслан Чорний зазначив, що з 2008 року в Україні психологічні фактори відіграють істотніший вплив на обмінний курс, ніж економічні.
З того часу у прогнозуванні курсу немає ніякої економіки. Йдеться про психологію людей, як вони відреагують на різні економічні фактори.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні подорожчають кредити
У той же час він відзначив, що на укріплення курсу гривні відіграє транш МВФ, який має надійти до України орієнтовно вже наступного року.
Це зменшить тиск на гривню і заспокоїть інвесторів та українців, переконає їх в стабільності економіки, у тому, що не потрібно вкладатися у валюту,
– зауважив експерт.
Відповідаючи на запитання, що долари є традиційним способом заощадження для українців, експерт пояснює, що багато вітчизняних банків сьогодні пропонують хороші річні відсотки за вклади у гривні. Зараз вони знову збільшилися, а валютні вклади фінустановам є невигідними. Це навіть може перерости в те, що банки можуть повністю відмовитися від депозитів у валюті.
На думку Чорного, середній валютний курс, розрахований урядом в бюджеті-2018, де 1 долар протягом року коштуватиме 29,3 гривні, є цілком справедливим.
Курс розраховується раз на рік з врахуванням тих тенденцій, які мали місце протягом півроку. На нього впливають десятки факторів, наприклад, чи посушливе буде літо, який Україна планує зібрати врожай для продажу та інші,
– зазначив експерт.
Однак, фінансист наголосив, що такі прогнози справдяться, якщо українська економіка обійдеться без потрясінь. Одним із них може стати військове загострення на Донбасі.
Є інший сценарій, коли Україна отримає транш МВФ, інвестори заспокояться, у населення зменшиться попит на валюту, тоді гривня ще більше відвоює своєї вартості у долара.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає