Після скасування державного регулювання цін на газ у квітні газопостачальники навряд різко піднімуть ціни на блакитне паливо, якщо газ на хабах у Європі буде дешевшати.

Читайте також: Українці можуть отримати кілька тисяч від податкової: що потрібно зробити

Очікується, що ринкова ціна газу у квітні не відрізнятиметься суттєво від фіксованої нині 6,99 грн/куб.м у зв’язку із завершенням опалювального сезону. До того ж, у разі різкого підвищення вартості газу, компанії можуть втратити свого споживача і їм буде шукати компенсацію для недоотриманого прибутку, який би заробили без збільшення ціни, йдеться у матеріалі Обозревателя.

"Компанії не можуть довільно встановлювати ціни, існує певний алгоритм розрахунку. Якщо ціни на європейських хабах знижуються, то було б нелогічно, щоб у наших постачальників вони підвищувалися. Коли йдеться про квітень, травень і далі – то тенденція буде до зниження вартості.

Звичайно, постачальники якось будуть компенсувати втрати. Але так, щоб взяти і встановити ціну, яка набагато перевищує 6,99 грн, – це навряд чи", – заявив директор спеціальних проєктів науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook