На території Луцької територіальної громади – 61-не сховище та 40 протирадіаційних укриттів.

Читайте також: У школах Луцька будуть викладати християнську етику

Про це Суспільному розповів заступник начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськради Анатолій Свірський.

Для укриття населення у Луцькій громаді загалом є 101 захисна споруда − це сховища та протирадіаційні укриття. Вони можуть вмістити від ста до шести сотень людей. «Стан 70-80% з них обмежено готовий до використання, а 30% − не готові», − розповів Анатолій Свірський.

На вулиці Винниченка, 25, що у Луцьку є сховище, призначене для укриття населення. Побудували його у 50-х роках минулого століття. Торік захисну споруду відремонтували, витративши з міського бюджету 180 тисяч гривень.

Тут посилене перекриття, додаткові шари арматури та ребра жорсткості, зроблено електрику, водопостачання, сантехніку, змонтований санвузол, зроблено косметичний ремонт, − розповів заступник начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськради.

«Укриття Луцької міської клінічної лікарні у випадку евакуації вмістить орієнтовно 600 людей», − каже директорка медзакладу Лариса Духневич. З її слів, до захисної споруди приносять списані речі.

Тут є ліжка, столи, медобладнання. Працюють санвузли, є вода, світло та запасний вихід. Бомбосховище підтримують у робочому режимі.

Читайте також: У Луцьку та в районі можуть посилити карантин

Згідно з законодавством утримання захисних споруд відбувається коштом балансоутримувача і власника. Анатолій Свірський каже: «Сховища у нас призначені для найбільшої працюючої зміни об'єктів господарювання, які проводять свою діяльність в особливий період. Звичайне населення підлягає евакуації в період військових дій».

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook