Ефективність вакцини проти COVID-19 компанії Pfizer знизиться приблизно до 84% через 4-6 місяців після введення другої дози. Первинна ефективність заявлена в 96,2%.

Читайте також: Третя доза вакцини Pfizer необхідна: з'явилися результати досліджень

Про це повідомив генеральний директор Pfizer Альберт Бурла в ефірі телеканалу CNBC, пише Обозреватель. За його словами, дані засновані на результатах нового дослідження, що фінансується компанією, але ще не пройшло експертну оцінку.

У дослідженні взяли участь понад 44 тисячі вакцинованих добровольців.

Зазначається, що якщо ефективність вакцини Pfizer з часом буде знижуватися такими ж темпами, то протягом 18 місяців з моменту вакцинації ефективність препарату буде становити менш ніж 50%. У такому разі необхідна буде ревакцинація.

Нагадаємо, головний компонент вакцини Pfizer – молекула матричної РНК, в якій записана інформація про антиген – білок вірусу SARS-CoV-2, який є збудником COVID-19. Коли ця молекула потрапляє всередину людської клітини, там синтезується цей білок, а наш організм виробляє на нього імунну відповідь. Такі вакцини називають РНК-вакцинами.

Як і більшість інших типів вакцин, вона не може стати причиною захворювання, від якого захищає, оскільки не містить вірусних частинок, і вони не використовуються в процесі виробництва вакцини. Крім того, вона навіть теоретично не може вплинути на геном людини.

Існує незначна ймовірність того, що вакцина Pfizer може викликати важку алергічну реакцію. Зазвичай вона виникає в інтервалі від декількох хвилин до однієї години після введення дози препарату.

Ознаки важкої алергічної реакції можуть включати в себе:

- утруднене дихання,

- набряк обличчя і горла,

- прискорене серцебиття,

- рясний висип по всьому тілу,

-запаморочення і слабкість.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook