В Україні, як і навесні минулого року, можуть знову ввести загальнонаціональний локдаун через погіршення ситуації з епідемією коронавірусу. У МОЗ попередили, що такий сценарій стане можливим, якщо понад половину областей виявляться в "червоній" зоні. Зараз їх там усього чотири, однак поповнити ряди "ізольованих" ризикують відразу 16 регіонів, які напередодні стали "помаранчевими".
Читайте також: Вчені виявили новий штам коронавірусу, який не бачить ПЛР-тестВ Україні значно зросла добова кількість госпіталізацій і смертей. За останні десять днів до лікарні потрапили близько 22 тисяч осіб (кожен четвертий-п'ятий – інфікований), понад дві тисячі пацієнтів померли, пише Обоз.
Україна на межі локдауну: "безпечних" областей не залишилося
Зараз в Україні продовжує діяти адаптивний карантин, який встановлений до 30 квітня. Залежно від епідеміологічних показників (захворюваність, госпіталізації, завантаженість лікарень тощо), кожен регіон може потрапити в "зелену", "жовту", "помаранчеву" і "червону" зону, які супроводжуються відповідними обмеженнями.
Станом на 17 березня в "червоній" зоні перебувають чотири області:
Житомирська;
Закарпатська;
Чернівецька;
Івано-Франківська.
Із найбільш наболілих для суспільства обмежень можна назвати закриття ТРЦ, кінотеатрів, спортзалів, кафе і ресторанів (працюють тільки на винос).
На "червону" зону з'явилося ще 16 кандидатів, але поки вони "помаранчеві": Київ, Вінницька, Волинська, Донецька, Запорізька, Київська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Сумська, Тернопільська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська та Чернігівська області.
Водночас немає жодної області з "зеленої" зони, а "жовтих" залишилося всього чотири: Рівненська, Кіровоградська, Дніпропетровська та Харківська.
Читайте також: Школи в Україні рекомендують перевести на дистанційку: в яких областях
Чи буде локдаун і чи потрібен він? Думка лікарів
Медики зазначають, що тривожним сигналом є насамперед збільшення кількості пацієнтів, які потребують госпіталізації, а не зростання добової захворюваності.
"Якщо багато областей будуть у "червоній" зоні, то може бути введено повний локдаун на всій території України. Звичайно, медсистема будь-якої країни має певні межі. Якщо не вживати необхідних заходів, то, на жаль, медична система може не витримати такої ситуації. Ми знаємо, що в принципі карантинні обмежувальні заходи вводять саме для того, щоб розтягнути в часі захворюваність, щоб водночас не захворіла велика кількість людей", – пояснила лікарка-епідеміологиня Людмила Мухарська.
А ось докторка медичних наук Світлана Доан вважає, що загальнонаціональний локдаун шкідливий для економіки, тому потрібно дотримуватися чинної стратегії адаптивного карантину: "Ми більше контактуємо, коли ходимо на роботу, коли їдемо в переповненому транспорті. Якщо госпіталізація збільшується, ліжок не вистачає, то, звісно, потрібні жорсткі кроки. Звичайно, ізоляційні заходи вплинуть на інтенсивність поширення вірусу, але ми також повинні враховувати, що у нас повинна працювати економіка. Але чи потрібно через цю ситуацію в одному місті чи області закривати всю країну? Я вважаю, що необхідно регіонально вирішувати такі питання".
Керівник експертної групи з імунопрофілактики директорату громадського здоров'я МОЗ Сергій Литовка зазначає, що поки що рано говорити про локдаун, але і не відкидає такого повороту подій.
"Якщо говорити про введення загальнодержавного карантину, так званого локдауну, то це означає, що не у всій країні дотримуються адаптивного карантину, і потрібно загальнодержавне реагування. Говорити про це ще рано, тому що відповідні дані надходять у п'ятницю на засідання комісії ТЕБ та НС. Саме тоді розглядається питання про ефективність адаптивного карантину і про доречність введення жорсткого карантину", – резюмував він.
Однак медики все ж не втрачають оптимізм і відзначають, що, дотримуючись необхідних протиепідемічних заходів, на спад захворюваності можна сподіватися ще до кінця весни.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає