Учора співробітники ДБР затримали під час перевезення хабара начальника відділу митного поста «Ягодин» Волинської митниці Михайла Бурдейного.

Читайте також: На Волинській митниці затримали контрабанду на 17 мільйонів гривень

Сотні тисяч доларів він перевозив з митного посту до Києва. Вилучені в нього кошти були травневим місячним «кешем» для групи державних установ, причетних до низки корупційних схем, включаючи схему ввезення автомобілів. Про це 5 червня у Facebook написав Юрій Бутусов із посиланням на джерела Цензор.нет.

«Ми ще не бачили всіх підписаних пакетів, сподіваємось, скоро вони їх опублікують, але підписи на упаковках зрозумілі. СБ Люб – це як СБУ Любомль – райвідділ, який займається боротьбою з контрабандою в «Ягодині». Прокуратура не вказана де. «Зам» – важко зрозуміти де і хто. Але відомство не вказано, мабуть, якийсь начальник митниці. Також є інформація, що є пачки підписані для поліції та структур, відповідальних за реєстрацію транспортних засобів», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що загальна сума упаковок, підписаних для контролюючих органів, становить близько 100 тис. дол. Бутусов пише, що за версією слідства, більшу частину грошей повинні були передати в управління відділу профілювання митних ризиків.

«Очевидно, що 600 тисяч доларів не могли йти в кишеню одному лише департаменту ризиків, а передаються наверх іншим людям, тим, хто призначав, тим, хто прикриває.

Вражає інше. 700 тисяч доларів «кешу» – це без урахування того, що поклали собі місцеві митники та інші перевіряючі органи на місці в свою кишеню, до моменту вивезення цієї передачі.

Читайте також: Керівника Держекоінспекції на Волині звільняють

Це везе дрібний чиновник.

Це всього лише один місяць (в якому було 10 днів вихідних).

Один пост.

Однієї митниці.

Причому всю схему розподілу грошей ми не знаємо, цілком можливо, що це навіть не один канал збору коштів на «Ягодині», – йдеться в повідомленні.

.Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook