Тисячі лікарських помилок трапляються у світі через нерозбірливий запис назви чи дозування лікарського препарату, коли їх пишуть від руки медичні працівники. Уляна Супрун, виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України пояснила, чому лікарський почерк нерозбірливий і чим це шкодить.

Читайте також: Медична реформа на Волині: чи вдається втілити зміни в життя?

Про це вона розповіла на своїй сторінці у Facebook.

Майже півтора мільйона пацієнтів щороку травмуються саме через неправильне трактування лікарського почерку. Більше того, такі помилки можуть мати летальні наслідки. Крім втрат для здоров’я це і великі гроші для самої системи. Так додаткові медичні витрати на лікування травм, які виникли через невірне дозування ліків, становлять $3,5 млрд. на рік.

Основна причина нерозбірливого почерку лікарів – кількість писанини та темпи, в якому вони зазвичай працюють. Існують різні вимоги щодо документів, заповнення журналів, виписок та багато інших папірців. Зокрема, медики змушені писати дуже швидко в пікові години навантаження або ж почерк може ставати нерозбірливим через втому.

Супрун нагадала, що форми письмової документації – застарілий формат ведення записів. Нині світ переходить на електронні записи в системі охорони здоров’я.

Перейти до такої системи намагається і Україна. Зокрема ще в березні набрав чинності наказ МОЗ № 157, який скасовує необхідність заповнення від руки цілої низки різних талонів та журналів з медичними записами, які не мали жодної практичної необхідності. 

Читайте також: В Україні заборонили популярний антисептичний засіб та настоянку

За словами Супрун, електронна система охорони здоров’я – обов’язкова вимога НСЗУ Національна служба здоров’я України для укладання договорів з медзакладами, які надають первинну медичну допомогу. До неї вже підключилися 24 тисячі лікарів.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter