В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, що не обов’язково споживати чорну ікру, тому що поживні вітаміни та мікроелементи можна знайти в інших продуктах.
Читайте також: Супрун розвінчала популярні міфи про згоду на секс
Про це написала на своїй сторінці у Фейсбук.
"Не обов’язково споживати саме чорну ікру осетрових. Поживні вітаміни, мікроелементи та жири, які вона містить, можна знайти і в інших продуктах", – йдеться у дописі.
В Україні та світі поширеною є думка про виключну користь чорної ікри для здоров’я. Водночас деякі лікарі радять вживати саме цей продукт для лікування та профілактики багатьох хвороб.
Вона зазначила, що стосовно чорної ікри варто пам’ятати важливу річ – це продукт, який отримується з дуже рідкісних осетрових риб, які наразі знаходяться на межі вимирання
Вилов осетрових заборонено у всіх країнах Причорномор’я. В Україні також усі види осетрових – стерлядь, білуга, російський осетр та інші – занесені до Червоної книги. Головною загрозою для осетрів є браконьєрський вилов цієї риби, головним чином заради їхньої ікри.
Читайте також: Що робити, якщо ви захворіли на грип чи ГРВІ: поради Супрун
"Більшість корисних властивостей чорної ікри обумовлені вмістом вітамінів, макро- та мікроелементів, незамінних амінокислот та ненасичених жирних кислот. Але існують продукти, які не поступаються своїми корисними властивостями чорній ікрі, втім зовсім не ставлять під загрозу зникнення цілого виду риб", – вважає Супрун.
Приклад, чим можна замінити чорну ікру:
Ікра лососевих риб, а також ікра лобаня та минтая мають схожий вміст білків і незамінних амінокислот. За вмістом заліза та фосфору червона ікра майже не поступається чорній, а за вмістом кальцію та магнію навіть переважає. Також червона ікра нічим не поступається чорній і за вмістом вітамінів.
М’ясо деяких риб (наприклад, тунця), а також печінка тваринного походження містить набагато більше вітаміну А. Щодо вітаміну Е, то його можна знайти в достатній кількості в соняшниковій олії.
Вміст білків є значним і в інших рибних продуктах – м’ясі та печінці, навіть в консервованому вигляді.
Якщо ви не можете відмовитись від цього продукту, то обирати варто ікру перевірених виробників, з відповідним маркуванням на пакуванні. Адже є місця для розведення осетрових, де їх вирощують спеціально.
Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter
Коментарі
коментарів немає