Поширення раніше невідомого штаму коронавірусу стало новим викликом для глобального здоров'я. Загалом існують сім коронавірусів.

Читайте також: Медики пояснили, як кава впливає на потенцію

Про це пише Уляна Супрун у Facebook.

Новий штам коронавірусу поки відомий під назвою 2019−nCOV. Спалах пневмонії, викликаної цим досі невідомим збудником, зафіксували в китайському місті Ухань у грудні 2019 року. Звідси й назва, якою зараз іменують цей штам.

Багато людей, яких вразив вірус, відвідували ринок в Ухані чи працювали там. А це скупчення живих і вбитих тварин, птахів, продавців і туристів, де вірусу зручно поширюватися.

Станом на сьогодні зафіксували 570 випадків захворювання та 17 смертей. Справжня кількість людей, заражених вірусом, може бути набагато більшою, оскільки людей з легкими симптомами, швидше за все, не було виявлено.

Лікарі повідомляють, що одужання здебільшого залежить від імунітету людини. Поки що відомо, що люди, які померли внаслідок зараження вірусом, мали проблеми зі здоров'ям, зокрема слабкий імунітет. Також серед померлих більшість людей літнього віку. У багатьох із них були супутні захворювання, як−от цироз печінки, гіпертонія, цукровий діабет чи хвороба Паркінсона.

Вірус викликає пневмонію з такими симптомами, як кашель, лихоманка та утруднення дихання. Експерти вважають, що інкубаційний період триває близько двох тижнів.

За останній тиждень випадки виявили у 13 провінціях Китаю, а також муніципалітетах Пекін, Шанхай, Чунцін та Тяньцзінь. Вірус також вже підтвердили у США, Таїланді, Південній Кореї, Тайвані, Японії, з підозрою на зараження цим вірусом госпіталізовано одну людину в Росії.

Національна комісія з охорони здоров'я Китаю підтвердила передання вірусу людині від людини. Також існує ризик мутації вірусу.

Ситуація ускладнюється тим, що незабаром розпочнуться святкування китайського Нового року. В цей час до Китаю приїжджають сотні мільйонів людей.

Наразі вважають, що в зоні ризику найімовірніше люди зі слабким імунітетом.

Вакцини проти коронавірусів не існує. Повідомляють, що вакцина проти нового штаму 2019−nCOV поки що на ранній стадії розробки.

Аби захиститися, пропонують:

− часто та ретельно мити руки милом і водою
− не торкатися брудними руками очей, носа чи рота
− уникати тісного контакту з хворими людьми.

Читайте також: У МОЗ розповіли, як захиститись від нового смертельного вірусу з Китаю

Якщо у вас є симптоми гострої респіраторної інфекції, аби запобігти зараженню інших:

− залишайтеся вдома, якщо захворіли
− уникайте тісного контакту з іншими людьми
− прикривайте рот і ніс серветками під час кашлю і чхання, а опісля ретельно мийте руки
− провітрюйте приміщення та дезінфікуйте поверхні.

Людям, які зараз перебувають поблизу зони розповсюдження вірусу, радять:

− підтримувати гігієну рук
− уникати відвідування ринків тварин та птахів
− уникати відвідування хворих
− звернутися до лікаря в разі появи симптомів − кашлю, лихоманки чи труднощів із диханням
− телефонувати заздалегідь, перш ніж їхати до лікарні.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook