Медики заявляють про те, що в Україні та у Волинській області низький рівень вакцинації від дифтерії
Читайте також: Українців попереджають про новий спалах кору
Про це йшлося під час оперативної наради в виконувача повноважень Луцького міського голови 30 січня, пише Інформаційне агенство Волинські Новини.
Як зазначив начальник управління охорони здоров’я міськради Микола Якимчук, ситуація в Україні з дифтерією є загрозливою, адже в державі зараз – найнижчий рівень вакцинації від дифтерії в Європі та за роки незалежності. Щеплення мають менше половини дітей, ще менше – дорослих і це може стати причиною спалаху захворювання.
У Міністерстві охорони здоров’я попереджають, що Україні загрожує епідемія дифтерії. Хвороба – підступна, адже протягом двох тижнів симптоми можуть не проявлятися, а закінчитися вона може летально. Дифтерія – важке інфекційне захворювання, що блокує дихальні шляхи. На ранніх стадіях симптомами нагадує звичайне ГРВІ: різке підвищення температури, почервоніння та набряк горла, що супроводжується болем, а ще набряк на шиї та лімфовузлів. На мигдалинах, зівному язичку та дужках з’являється плівка сіро-білого кольору. Інкубаційний період триває від двох до десяти днів.
Читайте також: Луцькі лікарі радять робити щеплення
Ліки від дифтерії існують – це спеціальна сироватка, якої в Україні лише дев’ятсот доз. І навіть із нею ризик померти -20%, тож лікарі радять вакцинуватися. АКДП – так називається комплексна вакцина від коклюшу, дифтерії та правця. ДП та ДП-м - комплексна вакцина від дифтерії та правцю. В Україні наявна вакцина індійського виробництва (АКДП, ДП-м) та вакцина болгарського виробництва (ДП).
Щеплення проводяться у лікувально-профілактичних закладах міста. За станом на сьогодні у Луцьку незадовільна ситуація зі щепленнями від дифтерії та правцю: АКДП до 1 року – 19,5%, АКДП після 1 року – 37,1%, АДП у 6 років – 56,1%, АДП у 7 років – 18%, АДП-м у 16 років – 40,8%, АДП-м у 16-18 років – 48,8%, АДП-м у дорослих – 26,3%. На залишку перебуває 3417 доз вакцини АКДП, 1788 доз вакцини ДП та 4857 доз вакцини ДП-м.
Зі слів посадовця, вакцини для проведення щеплень у місті є достатньо, однак батьки під впливом соціальних мереж та інших суб’єктивних факторів відмовляються від проведення вакцинації, мотивуючи свою відмову небажанням проводити щеплення нібито "неякісною індійською вакциною".
Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter
Коментарі
коментарів немає