У Луцьку хочуть створити комунальне підприємство "Луцькі ринки" зі статутним капіталом у півмільйона гривень.
Читайте також: Центральний ринок Луцька: ціни можуть суттєво зрости через підняття орендної плати
Про це йшлося 29 січня під час засідання постійної комісії міської ради з питань торгівлі, послуг та розвитку підприємництва, пише Інформаційне агенство Волинські Новини.
За словами депутата Бориса Смаля, ринки протягом багатьох років знаходяться на територіях, що є у комунальній власності і працюють за рахунок посередників, а через це місцевий бюджет не доотримує коштів. Він зазначив, що у 2017 році Волинській облспоживспілці не була подовжена оренда частини ринку "Центральний". Для того щоб побудувати систему співпраці з підприємцями ринків, була пропозиція про створення комунального підприємства. Він зауважив, що в разі створення підприємства, дохід від оренди до бюджету міста лише від частини, якій не продовжили оренду, становитиме 500 тисяч гривень.
Окрім того, зауважив обранець громади, на території Луцька є ще 16 ринків, на яких є подібна ситуація.
Своєю чергою, депутат Петро Нестерук зауважив, що міська рада створює комунальні підприємства, які не є прибутковими, а в Європі влада лише контролює підприємництво. Втім, Борис Смаль підкреслив, що в Європі муніципальні органи за зароблені ними кошти облаштовують території, дитячі садки та лікарні.
"Ми мусимо погодитися, що у Луцьку ринки мають попит, але наразі дохід від них отримують посередники, а не Луцька міська рада. Зокрема, це підприємство конкуруватиме за прибутками з "ЦНАПом", яке теж є прибутковим, оскільки його послуги користуються попитом", – каже Борис Смаль.
Читайте також: Лучани продовжують скаржитися на гіпермаркет "Там-там"
Зі слів депутата Олександра Козлюка, різниця вартості за один метр квадратний торгової площі становитиме 20 гривень – раніше ціна становила 110 гривень, а зі створенням комунального підприємства становитиме 90 гривень.
Відповідно до статуту, засновником підприємства є територіальна громада міста Луцька в особі Луцької міської ради. Органом, до сфери управління якого належить підприємство, є управління розвитку підприємництва та реклами.
Як ідеться у статуті, підприємство створене для задоволення потреб у його послугах та реалізації інтересів територіальної громади міста Луцька, а також економічних та соціальних інтересів трудового колективу та для досягнення економічних і соціальних результатів діяльності з метою отримання прибутку.
Читайте також: Вибори Луцького мера, небезпечні переходи та Центральний ринок: що найбільше хвилювало лучан у 2017 році
Борис Смаль зауважив, що розмір статутного капіталу підприємства становитиме 500 тисяч гривень.
Відтак, обранці громади підтримали проект рішення про створення КП "Луцькі ринки", тож його розглянуть на найближчому засіданні сесії.
Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter
Коментарі
коментарів немає