Днями в соцмережах з’явилася інформація про те, що в обласній дитячій лікарні, начебто, закрили лабораторію, причому "єдину нормальну". Та все виявилося зовсім не так: закрили пункт забору крові, де приватні ділки без ліцензії, використовуючи обладнання обласної лікарні, заробляли гроші. В схемі були залучені працівники лабораторії лікарні та й сам колишній головний лікар.

Читайте також: Волинський лікар-інфекціоніст захворів на COVID-19

Як розповіла заступниця керуючого, начальниця відділу з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та землями комунальної власності Волинської обласної ради Мирослава Якимчук, кілька років тому приміщення, розділене на два кабінети, загальною площею 11 квадратних метрів на першому поверсі обласної дитячої лікарні орендував лікар-біолог Філіпчук для "ведення медичної практики", лікар був оформлений як ФОП. На той час головним лікарем ВОДТМО працював Сергій Ляшенко, добрий друг Андрія Філіпчука, пише ІА Волинські новини.

Філіпчук в орендованому кабінеті вирішив створити "лабораторію". Але по суті – це був просто кабінет забору крові. Не було в цій лабораторії ані обладнання, ані реактивів. У одній кімнаті записувалися дані людей, які здавали аналізи і там же забирали результати, у другій організували маніпуляційну – стіл з пробірками та крісло, де і відбувався забір крові. Жодного обладнання, аналізаторів чи реактивів для виконання аналізів тут не було.

Послуга ця була, відповідно, платною. Далі взяті зразки крові підприємливий лікар заносив на 6 поверх дитячої лікарні, в лабораторію, де завідувачкою працювала його мати. Використовуючи безкоштовно обладнання та реактиви дитячої лікарні, придбані за кошти бюджету, згаданий лікар і робив дослідження. Причому, спеціальної ліцензії на таку діяльність він не мав.

Близько року тому Філіпчук закрив ФОП, не платив податки але продовжував орендувати і використовувати приміщення. І лише днями договір оренди з ним розірвали. Фактично, Філіпчук і Ляшенко за кошти дитячої лікарні надавали платні послуги, але гроші йшли в приватну кишеню.

Читайте також: У лікарні на Волині запустять ще 40 палат з кисневими станціями

Генеральна директорка КП "Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства" Волинської обласної ради Ірина Горавська зазначила: лабораторія в лікарні як працювала так і працює, і всім пацієнтам закладу виконують усі необхідні аналізи.



"У орендованому приміщенні був пункт забору крові, де гроші бралися у вигляді благодійних внесків. Наразі розробляються офіційні тарифи, щоб люди, які не є пацієнтами лікарні, також мали змогу скористатися послугами нашої лабораторії, але щоб кошти офіційно надходили на рахунок закладу", – пояснила вона.

Крім того, з її слів, в закладі планують збудувати нову ще потужнішу лабораторію за співфінансування фінського благодійного фонду.

Мирослава Якимчук, своєю чергою додала: нинішня лабораторія лікарні зовсім скоро поповниться новим обладнанням. За ініціативи народного депутата Ігоря Палиці, лабораторію доукомплектують обладнанням для проведення ПЛР-тестування за 2 мільйони гривень з коштів, виділених для боротьби з коронавірусом.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook