У гуртожитки луцьких навчальних закладів розпочали заселяти студентів. 

Читайте також: «Ситуація не скрізь однакова»: Ляшко зробив важливу заяву про початок навчального року

Як розповіла Суспільному Волині голова студентської профспілкової організації Алла Хомярчук, у Луцьку орієнтовно 35% учнів виявили бажання жити у гуртожитку.

Нині триває заселення у гуртожиток Луцького педагогічного коледжу.

Щоб отримати місце в гуртожитку – студенти в кожній групі формують список охочих, каже голова профспілки. З її слів, торік місце у кімнаті отримали усі охочі.

«Деякі студенти на квартирах, у родичів, місцеві. В першу чергу ми поселяємо студентів пільгових категорій, які на платній формі навчання, хто виявився у скрутному життєвому становищі», – розповідає Алла Хомярчук.

В педколеджі перед заселенням студенти проходять через дезинфікуючі рамки. Потому усіх оглядає та перевіряє наявність щеплень медсестра.

Заселення студентів розпочали напередодні, 25 серпня. Кімнати у гуртожитках здебільшого чотири і п'ятимісні, на кожному поверсі є кухні та санвузли. Одну кімнату виділили під ізолятор для недужих з підозрою на COVID-19, розповіла завідувачка огуртожитку Олена Хоменко.

Поселення також відбувається у студентів Волинського Національного університету імені Лесі Українки. У цьому виші навчається більше 8 тисяч студентів, з них 18% житимуть в п’яти гуртожитках, – розповів речник Андрій Мошкун.

Суспільне побувало у кількох гуртожитках, де нині триває заселення, поспілкувалося з першокурсниками, які вперше побачили кімнати у яких житимуть під час навчання.

Поселення у гуртожитках має завершитися до 1-го вересня.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook