За словами головного санлікаря, якщо вірус не втратить агресивність і вакцина не буде розроблена, то в певний період часу він буде циркулювати в Україні та світі.

Читайте також: Коли людина з коронавірусом перестає бути заразною

Україна зможе уникнути другої хвилі захворюваності на COVID-19 у разі, якщо коронавірус втратить свою агресивність та у разі розробки вакцини, масового щеплення і формування колективного імунітету на рівні 95% населення країни. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарній лікар України Віктор Ляшко в ефірі одного з телеканалів, пише Уніан.

"Уникнути другої хвилі коронавірусної хвороби можна за двох обставин: Перша – під час циркуляції коронавірус втратить свою агресивність… не викликатиме захворювання в людини та піде на спад.

Друга – розробка вакцини, масове щеплення, формування колективного імунітету на рівні 95%. Тоді нам дійсно вдасться запобігти другій хвилі", – заявив він.

За словами Ляшка, якщо цих двох умов не відбудеться, то в певний період часу вірус буде циркулювати в Україні та світі.

Читайте також: У Луцьку на коронавірус захворіла працівниця пошти: відділення працює

"Це буде призводити до спалахів коронавірусної хвороби, можливі і виникнення епідемій на територіях країн чи пандемії, яка, до речі, до цього часу ще не завершена в загальносвітовому масштабі", – додав головний санлікар.

Нагадаємо, що за даними ЦГЗ, станом на 9:00 25 травня в Україні 21245 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 623 летальні, 7234 пацієнти одужало. За добу зафіксовано 259 нових випадків

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook