Іспит на знання української мови обов'язково складатимуть держслужбовці та люди, які хочуть отримати громадянство. Проте для депутатів іспит поки не є обов'язковим.

Читайте також: Чи можуть скасувати жорсткий карантин у січні: відповідь Офісу Президента

Іспит стосуватиметься переважно тих, хто займається діяльністю, яка пов'язана із держвладою. Про це розповів уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь в ефірі одного з українських телеканалів, повідомляє 24 канал.

Хто насамперед складатиме іспит: міністри, чиновники, керівники обласних державних, районних адміністрацій, держпідприємств, прокурори, ті, хто претендує на набуття громадянства.

Проте, за словами Кременя, деякі категорії громадян не будуть складати іспит у 2021 році.

"Будуть і ті категорії, які не складатимуть, принаймні у 2021 році, можливо, будуть якісь зміни до закону. Це стосується насамперед депутатів, така вже норма закону, нічого не поробиш, і правоохоронні структури", – зауважив Кремінь.

Омбудсмен наголосив, що чиновники не повинні боятись. Якщо вони не складуть іспит, мають сказати про це.

Читайте також: В Україні почали діяти нові правила оформлення субсидій

Що відомо про іспит

Рада ухвалила закон про українську мову 25 квітня 2019 року. Положення закону впроваджують поступово.

Відтак 16 липня 2021 року набуде чинності норма закону, що кожен претендент на посаду в органах державної влади чи місцевого самоврядування, повинен складати іспит на рівень володіння українською мовою.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook