Школи колишнього Горохівського району отримали "Повідомлення про (обмеження) припинення газопостачання".

Читайте також: Найпривабливіше місто в Україні: Луцьк увійшов у десятку

Про це з посиланням на Регіональну газову компанію "Волиньгаз" повідомляє Район.Горохів.

У повідомленні пропонується 1 січня самостійно відключити газоспоживання та підготувати до пломбування газоспоживне обладнання.

Школи у районі на Волині отримали повідомлення про припинення газопостачання. АДРЕСИ
Школи у районі на Волині отримали повідомлення про припинення газопостачання. АДРЕСИ
До слова, на сайті компанії йдеться, що з 1 січня 2021 року втратять чинність договори на розподіл природного газу з низкою виконавчих органів місцевих рад. Їх правонаступники досі не уклали відповідні договори з Операторами ГРМ. Це ставить під загрозу постачання газу до бюджетних установ у новому році.

Станом на 28 грудня було майже 160 об'єктів бюджетних установ у "Волиньгаз", які відсутні на інформаційній платформі "Оператора газотранспортної ситсеми України", а це – об'єкти соціальної сфери. Зокрема, ФАПи, лікарні, школи, садочки та інші бюджетні установи.

Читайте також: На Волині п'ятьом жінкам присвоїли почесні звання

Ситуація виникла у зв’язку з тим, що 17 листопада були внесені зміни до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", якими передбачений порядок закінчення повноважень сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів як юридичних осіб у зв’язку зі змінами в адміністративно-територіальному устрої України.

На початку 2021 року відбудуться зміни в адміністративно-територіальному устрої Волинської області. Низка сільських, селищних та міських рад будуть реорганізовані. Їхні виконавчі органи будуть припинені, як юридичні особи. Відповідно, припинять свою дію і діючі договори на розподіл газу та постачання газу. Це ставить під загрозу зрив опалювального сезону 2020/2021.

АТ "Волиньгаз" із 1 січня змушений буде припинити розподіл природного газу на об’єкти соціально-побутового призначення та бюджетної сфери у разі неукладення вчасно відповідних договорів.

Згідно з положеням Кодексу газорозподільних систем, установи, які не матимуть договору на розподіл газу і не будуть закріплені за жодним постачальником на інформаційній платформі «Оператора газотранспортної системи України», мають самостійно припинити споживання газу.

Щоб запобігти подібній ситуації АТ "Волиньгаз" звернулося з офіційними листами до Прем'єр-міністра, РНБО, Міністерства розвитку громад і територій, обласної та районних державних адміністрацій. Газорозподільна компанія закликає всі органи державної і виконавчої влади максимально сприяти укладанню договорів на розподіл природного газу з новими виконавчими органами місцевих рад та включення бюджетних установ до реєстру споживачів будь-якого постачальника.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook