Європейським країнам слід обережно скасовувати карантинні обмеження, а ще краще – готуватися до другої та третьої хвиль епідемії COVID-19. Особливо враховуючи те, що захворюваність не пішла на спад, а лише змістився епіцентр – у бік Росії, України та Білорусі.

Читайте також: На Волині за добу виявили рекордну кількість хворих на коронавірус, одна людина померла

Такі міркування висловив 14 травня директор Європейського бюро ВООЗ Ганс Клюге в інтерв'ю британському виданню The Independent.

Про другу і третю хвилю коронавірусу

"Я дуже стурбований. Восени у нас може бути друга хвиля COVID-19, а ще й сезонного грипу чи кору", – сказав Клюге. І додав, що взимку можна очікувати й третю хвилю.

Тому країни Європи "повинні залишатися пильними", попри зменшення кількості смертей та нових випадків інфекції в останні тижні. Час, який випав через послаблення пандемії, слід використати для:

  • Зміцнення систем охорони здоров'я.

  • Нарощування потенціалу лікарень, відділень первинної та інтенсивної терапії.

  • Проведення всебічного відстеження контактів інфікованих.

  • Проведення загального масштабного тестування.

Пандемія не дійшла кінця, але 32 з 43 країн Європи (мовиться про ті, які раніше ввели обмежувальні заходи) заявили про поступовий вихід з карантину. Клюге вважає, що цей процес повинен бути вкрай обережним та поступовим.

"Люди думають, що ізоляції кінець. Але ж нічого не змінилося. Усі повністю заходи з контролю за захворюваннями мають залишитися чинними – це ключова теза", – наголосив представник ВООЗ.

Він також визнав, що "режим ізоляції не змінив ситуацію з вірусом", бо ж ані вакцини, ані лікування досі немає.

До того ж, як окремо зазначив Ганс Клюге, уповільнення спалаху коронавірусу у Великій Британії та інших країнах Західної Європи взагалі не означає, що пандемія добігає кінця. Мовляв, вірусний центр у Європі змістився на Схід – до Росії, України та Білорусі.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook