Щороку Національна суспільна телерадіокомпанія України як член Європейської мовної спілки забезпечує участь України в Дитячому Євробаченні, проте цьогоріч через критичне недофінансування суспільного мовника представник від України не зможе взяти участь у міжнародному пісенному конкурсі.
Читайте також: Переможець "Євробачення-2017" представив емоційний кліп на свою пісню (відео)
Про це повідомляє "Перший канал".
Участь у Дитячому Євробаченні передбачає значні витрати телерадіокомпанії на проведення відбіркового етапу, а також обов’язковий внесок до Європейської мовної спілки – організатора конкурсу – за участь у змаганні. Цьогоріч НСТУ вперше не має фінансової можливості здійснити витрати на виробництво відбіркових турів, сплатити внесок та здійснити всі обов’язкові виплати.
У розподілі видатків державного бюджету України на 2018 рік для НСТУ передбачено лише 776 млн грн, що не покриває поточних операційних витрат компанії до кінця 2018 року, оскільки це фінансування вдвічі менше суми, гарантованої Законом України "Про суспільне телебачення і радіомовлення України", де йдеться, що бюджет НСТУ має становити 0,2% видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік, тобто 1,54 млрд грн.
НСТУ є наймолодшим європейським суспільним мовником і за дослідженням Європейської мовної спілки – найменш фінансованим.
Критична ситуація незаконного недофінансування не залишає компанії жодних коштів не лише на оплату трансляції самих каналів, виробництво програм, закупівлю прав на спортивні події світового масштабу, але й на сплату обов’язкових внесків та платежів, не кажучи вже про необхідну модернізацію всіх регіональних і всеукраїнських теле- й радіоканалів Суспільного.
Читайте також: Переможниця "Євробачення-2018" відмовилася їхати в Росію
Для нормальної роботи телерадіокомпанії й усіх 23 регіональних філій необхідно 330 млн грн на оплату всіх видів трансляції протягом року; близько 139 млн грн на капітальні видатки; 50 млн грн на комунальні платежі, а також 31 млн грн податку на землю. Щорічні членські внески до Європейської мовної спілки становлять близько 19 мільйонів гривень. Ще 744 млн грн на рік необхідно для оплати праці співробітників. Виробництво контенту та забезпечення життєдіяльності компанії потребують видатків у сумі 150 млн грн та 72 млн грн відповідно. Таким чином дефіцит бюджету Суспільного у 2018 році становить 759 млн грн.
Нагадаємо, Дитячий пісенний конкурс Євробачення – щорічний міжнародний конкурс для дітей віком до 15 років, у якому беруть участь по одному представнику від кожної з країн-членів Європейської мовної спілки. У листопаді 2018 року конкурс відбудеться в місті Мінськ, Білорусь. Україна бере участь у змаганні з 2006 року, проте вперше за всю історію конкурсу змушена відмовитися від участі.
Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter
Коментарі
коментарів немає