Синоптики кажуть, що через зміни клімату в Україні, кількість опадів та їх інтенсивність буде збільшуватися. Крім того, вони будуть більш руйнівними, і до цієї ситуації нам доведеться звикати.

Читайте також: Погода в Україні різко зміниться: синоптики зробили неочікуваний прогноз на наступний тиждень

Збільшення кількості опадів метеорологи спостерігають протягом останніх десятиліть. І пов'язано це, за словами завідувачки відділу прикладної метеорології і кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віри Балабух з інтенсивністю конвенції", пише Obozrevatel.

Метеоролог пояснює, що причина в підвищенні температури в помірних широтах, де досить багато вологи. Це призводить до утворення потужних хмар, виникають шквали, став частіше випадати град, а його розміри − крупніше.

Цікаво, що в Україні температура підвищується швидше, ніж у цілому в Європі. Тому зміни у нас могутніше й інтенсивніше, і така тенденція зберігатиметься в майбутньому.

При цьому збільшиться не тільки сила опадів, але і тривалість бездощового періоду.

Синоптики кажуть, що найнебезпечнішим в Україні буде залишатися Карпатський регіон, адже саме тут розвиваються потужні конвективні хмари. Але підтоплення і потужні опади ймовірні по всій країні.

Читайте також: В Україну прийде сильне похолодання

"Якщо ми говоримо про можливі підтоплення і інтенсивні опади, то вони будуть спостерігатися на всіх територіях", − розповіла Балабух і додала, що ще одна загроза таких явищ − їх складно прогнозувати, а отже підготуватися до руйнівних наслідків.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook