4 грудня Міністерства юстиції та фінансів США наклало санкції на низку компаній та осіб, причетних до кіберзлочинів хакерської групи "Корпорація зла" (Evil Corp). Про це повідомляється на сайті відомства, –пише ТСН.

Читайте також: Українців можуть зобов'язати купувати SIM-картки за паспортами

Там пояснили, що санкції проти Evil Corp "складова частина масштабних дій, спрямованих проти однієї з найактивніших у світі кримінальних організацій в кіберсфері".

Під обмеження потрапили 17 людей, більшість з яких росіяни. Зокрема, це лідер групи Максим Якубець, уродженець України, який "також надає пряму допомогу зловмисним кіберзусиллям російського уряду", і активні члени групи Денис Гусєв та Ігорь Турашов. Ще двоє мають громадянство України – це Тетяна Шевчук та Руслан Замулько.

Також під обмеження потрапили сім компанії, пов’язані групою та її фінансові фасилітатори. Це Evil Corp, а також "Бизнес-Столица", "Оптима", "Трейд Инвест", "ЦАО - Центр Автообслуживания", "Вертикаль" та "Юником".

Як зазначає відомство, Evil Corp "керується групою людей, що базуються у Москві (Росія) та які мають багаторічний досвід і добре розвинені.

Читайте також: "Я ненавиджу Укравтодор": хакери зламали сайт держагентства і поскаржилися на дороги (фото)

Злочинна група використовувала програмне забезпечення "Dridex", яке після зараження могло вкрадати дані для входу в систему та очистити рахунки банківських службовців та клієнтів, передаючи гроші на офшорні рахунки, що контролюються Evil Corp.

Мінфін США також повідомив, що діяльність Evil Corp завдала шкоди у розмірі 100 млн. доларів. Там також припускають, що злочинні доходи "Корпорації зла" "значно вищі" за викрадені суми. Також повідомляється, що один з російських хакерів намагався викрасти понад 220 млн доларів з банківських рахунків.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook