Держава безкоштовно забезпечуватиме учнів та вчителів не тільки паперовими підручниками, а й електронними.
Читайте також: У Луцьку дітей без щепелень не допускають до навчання
Це закладено в новий "Порядок забезпечення підручниками та посібниками здобувачів повної загальної середньої освіти та педагогічних працівників", який затвердив Кабінет Міністрів під час засідання 23 січня 2019 року, – повідомляє Урядовий портал.
"У Законі "Про освіту" ми вперше передбачили, що держава гарантує безоплатне забезпечення не лише паперовими, а також електронними підручниками. Тепер Уряд прийняв Порядок, яким визначається конкретний механізм цього. Причому я хочу наголосити, що йдеться і про електронні версії паперових підручників, у форматі pdf, і про електронні підручники та підручники з аудіосупроводом", – пояснила Міністр освіти і науки Лілія Гриневич.
Доступ до е-підручників, право використання яких придбано державою, учні та вчителі отримуватимуть через Національну освітню електронну платформу.
У Порядок також закладено низку інших важливих змін.
Так, безоплатно підручниками забезпечуватимуть тих, хто отримує повну загальну середню освіту не лише в школах та закладах профосвіти (як це було раніше), а й закладах фахової передвищої та вищої освіти (коледжі та технікуми). Педпрацівники отримуватимуть окрім підручників і навчально-методичну літературу.
Читайте також: Виші значно завищують плату за навчання, – Держаудитслужба
Запроваджено новий механізм визначення накладу підручників. Він більше прив’язаний до реальних потреб та розраховуватиметься на найбільшу кількість учнів на 5-річний період використання підручника. Зокрема, видання підручників і посібників здійснюватиметься:
один раз на 5 років з розрахунку 120 % відповідно до потреби;
для учнів з особливими освітніми потребами з розрахунку 160 % від їх прогнозованої кількості.
Уперше на рівні Уряду передбачено формування резервного фонду підручників. За рахунок цього, зокрема, забезпечуватимуть потреби закордонних українців:
з української мови та літератури до 1000 примірників;
з інших предметів українською мовою до 300 примірників кожної назви;
серії "Шкільна бібліотека" до 500 примірників з кожної назви.
Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter
Коментарі
коментарів немає