Українська освіта може перейти на контрактну основу роботи вчителів.

Читайте також: Зеленський підготував нові зміни для студентів

Про це в інтерв`ю розповіла міністерка освіти Ганна Новосад, – пише Освіта.ua.

"Вчитель за бажанням може укладати контракт зі школою. В ідеалі з часом взагалі маємо перейти на контрактну основу роботи вчителів, де дуже чітко описуються обов’язки усіх сторін і права усіх сторін. Але що стосується якісного викладання, то дуже складно прописати до деталей у контракті, що ти маєш викладати на уроці. Як на мене, питання того, наскільки якісно і цікаво викладає вчитель – це також фактор постійного професійного зростання і підвищення кваліфікації вчителя", – сказала міністр освіти.

За її словами, необхідно побудувати систему, яка б давала вчителю можливості професійного зростання.

Читайте також: Померти від запальнички: у школярів з'явилася нова небезпечна гра сніффінг

"Тому що дуже багато нарікань на те, що вчителі щось не так викладають, в тому числі з’являються через те, що у вчителів немає насправді доступу до сучасних професійних методик викладання, до сучасного змісту, який змінюється. От що вони вивчили в університеті 30 років тому, і що їм раз на 5 років вкладають в інституті післядипломної освіти в голову – те вони дуже часто і ретранслюють", – сказала Ганна Новосад.

Також вона наголосила, що Міністерство освіти рухається у напрямку, щоб у вчителів була можливість підвищувати свій фаховий рівень і отримувати нові і сучасні навички через неурядові організації і приватні ініціативи, які займаються промоцією освіти.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook