Верховна Рада спростила правила користування землею сільськогосподарського призначення, що дозволить власникам та орендарям без проблем обмінюватися земельними ділянками.

Читайте також: На Волині непрозоро використовують сотні тисяч земель

Повідомляє Економічна правда.

"За” відповідний закон №6049-д проголосувало 236 народних депутатів.

Закон повинен полегшити вирішення питання колективної власності на землю, запобігти рейдерству і спростити обмін земельними ділянками в єдиному масиві.

Зокрема, закон передбачає право на оренду польових доріг, не обмежуючи при цьому доступ інших орендарів земельних ділянок.

Також законопроектом передбачено віднесення земель під полезахисні лісосмуги до земель сільськогосподарського призначення. Сьогодні це – землі лісового фонду.

Згідно із законом, тепер українці зможуть обмінювати земельні ділянки державної і комунальної власності, розташовані у масиві земель сільськогосподарського призначення, на рівноцінні земельні ділянки приватної власності в тому ж масиві.

Читайте також: Як у селян на Горохівщині розкрадають землі: хто за це відповідає

Встановлюється на законодавчому рівні і порядок звернення права колективної власності на землю на право приватної і комунальної власності.

Також відтепер ініціювати інвентаризацію земель може хто завгодно – власники, орендарі земель або сільська рада.

Крім цього, за законом, за умови відкриття ринку землі право оренди або суборенди не забороняє продавати земельну ділянку.

Як наголошується, що закон набуває чинності з 1 січня 2019 року.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter