В Україні з 1 серпня Кабінет міністрів планує переглянути тариф на електроенергію. Замість єдиної ціни введуть чотири різних. Вони залежатимуть від обсягу споживання.

Читайте також: З 1 серпня українців автоматично переводитимуть до постачальника газу «останньої надії»

Про це OBOZREVATEL розповіли співрозмовники в уряді. Таким рішенням чиновники хочуть захистити приблизно 40% сімей від подорожчання – це ті, хто витрачає до 100 кВт*год на місяць, передусім пенсіонери і невеликі сім'ї.

Якими будуть тарифи?

Як зараз: діє єдиний тариф – 1,68 грн за кожен кВт*год електроенергії;

Як буде: вартість електроенергії розділять на чотири різних тарифи, залежно від обсягів споживання. Практично достовірно відомо, що тарифи будуть:

  • для перших 100 кВт*год;

  • для обсягу від 100 до 300 кВт*год;

  • для обсягу від 300 до 500 кВт*год;

  • у разі споживання від 500 кВт*год.

Також у Кабміні неофіційно розповідають, що перший тариф (у разі малого споживання) буде таким самим, як і зараз – 1,68 грн за кВт*год. Наступні два ще обговорюються, а четвертий може досягати 3,5 грн за кВт*год.

Читайте також: Українцям пропонують заплатити за опалення влітку: як вирішили підняти тариф

Навіщо підвищувати тарифи?

В Україні ціни на електроенергію не переглядалися тривалий час. У результаті собівартість струму вже вдвічі вища, ніж платимо за нього. Тільки доставка вже згенерованої електроенергії обходиться в 1,6 грн за кВт*год.

Якщо нічого не змінювати, борги всіх учасників ринку електроенергії будуть рости. Рано чи пізно це може призвести до банкрутства підприємств, а це фактично поставить країну перед загрозою віялових відключень і масштабних проблем з електроенергією.

Собівартість струму залежить від регіону, для деяких вона становить більш ніж 3 грн за кВт*год. Але вводити різні ціни для українців із різних областей не будуть. Це б створило соціальну напругу і нерівні умови.

Що робити, якщо немає грошей платити за новим тарифом?

У Кабміні відповідь одна – оформляти субсидію. Ось тільки отримати її можуть не всі, повинно бути одне житло, не більш ніж один автомобіль, офіційна робота (крім студентів і пенсіонерів) і зарплата, яка не дозволяє витрачати на комуналку близько 15-20% від загального доходу сім'ї.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook