В Україні через скасування ПСО для теплокомуненерго постачальники гарячої води і опалення можуть залишитися без газу. В результаті по всій країні можуть відключити гарячу воду.

Читайте також: Шмигаль розповів, коли можуть знизитися ціни на газ для українців

Про це йдеться в матеріалі OBOZREVATEL.

До 20 травня «Нафтогаз» зобов'язаний продавати блакитне паливо постачальникам тепла і гарячої води (ТКЕ) за встановленим тарифом. Таке зобов'язання передбачено спеціальним документом – ПСО. І вже в цьому місяці термін його дії закінчується.

В результаті всі постачальники газу і опалення ризикують залишитися без газу, а українці – без гарячої води, а восени і без опалення, розповів глава «Укртеплокомуненерго» Арсентій Блащук.

«Після скасування ПСО підприємства повинні закуповувати газ за попередньою оплатою. А де гроші взяти, якщо у нас споживач платить після того, як уже використовував гарячу воду і опалення. А що робити тепловикам? Як розрахуватися з боргами ще і купити газ.» Опалювального сезону може і не бути», – пояснює Блащук.

Читайте також: Послаблення карантину та нові тарифи: які зміни чекають на українців у травні

Як розповів один з великих учасників ринку, на платформі оператора ГТС постачальники тепла і гарячої води вже значаться, як споживачі без постачальника газу. Значить, блакитне паливо їм повинні відключити.

«Проблема в тому, що у них три відра боргів і як вони будуть їх реструктуризувати не зрозуміло. Це ж тепер ринок. Якщо вони з «Нафтогазом» не домовляться, то НАК не буде зобов'язаний поставляти їм газ. Раніше вони були зобов'язані згідно ПСО. І то при обліку певного рівня розрахунків. Тепер такого зобов'язання не буде», – розповідає один з великих учасників ринку.

Зазначимо, в Україні з першого квітня 2021-го постачальники газу можуть встановлювати будь-які ціни на блакитне паливо без обмеження Кабміну. У підсумку кілька компаній ухвалили рішення підвищити тариф із 6,99 до 8,25-8,85 грн за куб.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook