В Італії почалася паніка через стрімке поширення в країні китайського коронавірусу COVID-19.

Читайте також: Уже є жертви: коронавірус добрався до ще однієї країни, кількість заражених зростає

У декількох муніципалітетах ввели обмеження на пересування, зі свого боку люди почали розгрібати в аптеках маски. Водночас українські заробітчани не знають, як повернеться додому, боячись цькування на батьківщині. Про це повідомляє "Страна".

"У Падуї та Мілані почалася паніка – мало того, що коронавірус прийшов в Італію і вже вбиває, так ще й неясно, як заразився пенсіонер, який помер нещодавно, адже він не контактував з іншими хворими й не подорожував. У нас в Ломбардії всі розмови тільки про це, люди в шоці", – зізналася українка Галина Сівак, яка живе неподалік Мілана.

За її словами, лікарня, де помер літній італієць, закрита і буде евакуйована. Крім цього, на півночі країни на два тижні оголосили карантин – закривають школи, бари та інші громадські місця в десятці міст і селищ. Також скасовують всі масові заходи, а місцева влада закликала людей не виходити з будинків.

Читайте також: 5 українців госпіталізували із підозрою на коронавірус в Росії

Як повідомив українець Андрій Ярмак, котрий працює в продовольчій і сільськогосподарській організації ООН у Римі, ще ввечері в п'ятницю, 21 лютого, в Італії було 16 заражених, а менш ніж за добу кількість інфікованих значно зросла – до 60.

"Італія тепер найбільш уражена коронавірусом країна Європи і швидко наздоганяє Гонконг і Сінгапур. За темпами поширення вона на третьому місці в світі після Китаю і Південної Кореї. І тут всі цілуються, такі традиції вітання і прощання. Я вже бачу місцевих у масках навіть у Римі", – висловив побоювання Ярмак.

Інші українці в Італії теж зазначають, що за останню добу паніка охопила не тільки жителів "заражених" регіонів, але і решти частини країни. Громадяни змітають маски з аптек.

Деякі наші заробітчани вже збираються до України, щоб перечекати спалах вірусу. Але водночас вони й справді побоюються обструкції, схожої на ту, яку влаштували евакуйованим із Уханя.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook