У суботу, 4 липня 2020 року, відбудеться рідкісне астрономічне явище – повний парад планет. Усі планети Сонячної системи вишикуються в ряд на одній стороні Сонця, пише Обозреватель.

Читайте також: Сонячне затемнення в Україні: чим і для кого небезпечне "кільце вогню"

Що таке парад планет?

Науково явище називається "апульс", а словосполучення "парад планет" є досить поширеним в астрономії. Воно позначає подію, яке спостерігається із Землі та за якої планети Сонячної системи вишиковуються в ряд по одну сторону від зірки.

Три планети вишиковуються двічі на рік (міні-планетний парад), чотири – один раз на рік (парад малих планет), п'ять – раз на 19 років (великий планетний парад) і всі вісім планет Сонячної системи – приблизно раз на 170 років (повний парад планет).

Яким буде парад планет 4 липня 2020 року?

Парад планет 4 липня 2020 року – рідкісний та унікальний. Усі вісім планет одночасно вишикуються на одній стороні Сонця.

Так, з цього дня протягом двох тижнів вночі можна спостерігати в небі Марс, Юпітер та Сатурн, а вранці – Венеру. Уран і Нептун здалеку буде неможливо розглянути неозброєним оком, побачити Меркурій також не вийде через Сонце.

Попередній парад планет такого типу відбувся 1982 року, а два наступних будуть лише в 2161 і 2492 роках.

Читайте також: Не виходьте з дому: українців чекає небезпечне сонячне затемнення

Коли, де та о котрій дивитися парад планет 2020 року?

Парад планет – явище досить рідкісне та повільне, і бачити його можна буде протягом двох тижнів. Так, у параду планет не існує точного часу спостереження, як, наприклад, у затемнення. Тому варто виходити з темного часу доби і ясного неба.

Чим небезпечний парад планет 2020?

У мережі ходить безліч чуток про те, що парад планет 2020 року може чинити негативний вплив на події в світі, зокрема провокувати війни, появу вірусів та пробуджувати вулкани.

Однак астрологи не згодні з такою думкою, вважаючи, що паради планет не здатні якимось чином негативно впливати на життя на Землі. Пояснюється це тим, що рух планет є нормою і усталений дуже давно, а на людину впливати він не може. Саме ж явище параду небесних тіл має лише видовищний характер.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook