Основними конкурентами України з експорту цього товару є Росія, Аргентина і Болгарія.

Читайте також: Фахівці назвали найдорожчу та найпопулярнішу ягоду сезону (відео)

Україна на першій позиції в рейтингу найбільших експортерів соняшникової олії у світі за підсумками 2020 року, а найчастіше українську продукцію купують Індія, Китай та Нідерланди.

Про це пише УНІАН з посиланням на Асоціацію «Український клуб аграрного бізнесу».

«Основними країнами-імпортерами даного продукту є: Індія (31% українського експорту), Китай (20%) і Нідерланди (10%). На кожному з перерахованих ринків у 2020 році українські постачальники займали лідируючі позиції», – йдеться в повідомленні.

Зокрема, минулого року Індія закупила 1,9 млн тонн української олії, що є 75% всього імпорту країни, Китай – 1,2 млн тонн (59%), Нідерланди – 600 тис.тонн (87%).

Головними конкурентами України з експорту цього товару є Росія, Аргентина і Болгарія.

Експерти зауважують, що частка соняшникової олії була 11% експортної виручки України у 2020 році.

Ціни на олію в Україні:

Україна у 2020 році вдруге поспіль поставила рекорд з експорту соняшникової олії, відвантаживши на зовнішні ринки 6,9 млн тонн на суму 5,3 млрд дол.

В Україні ціни на олію та цукор за рік зросли майже вдвічі. За даними Держстату, в липні цього року соняшникова олія вартувала майже на 80% дорожче, ніж у липні 2020 року.

Як розповів науковий співробітник Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» К. Е. Н. Артем Педорченко, ціни на соняшникову олію можуть знизитися вже наступного місяця з початком збору врожаю соняшнику в Україні та зниженням цін на олії на світовому ринку.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook