Унікальне діагностичне відділення, аналогів якому за своєю функціональністю немає в жодній обласній лікарні України, відкрили у Волинській обласній клінічній лікарні.
Як зазначив багаторічний очільник медзакладу Іван Сидор, до складу відділення входять три центри, дев’ятнадцять кабінетів та стаціонар, - повідомляє ІА Волинські новини.
«Ми відкрили унікальне відділення, аналогів якому в обласних лікарень немає ні у Львові, Хмельницькому чи Вінниці. Приїжджали спеціалісти з інших областей - вони дивуються нашому рівню», - зазначає Іван Миколайович та додає, що можна досягнути чимало, якщо зорганізувати колектив. Адже саме спеціаліст, на думку головного лікаря, є інтелектуальним каталізатором змін та розвитку медзакладу.
«Без спеціалістів немає лікарні, бо навіть найсучасніший апарат потребує фахівця, який буде на ньому працювати. Для цього потрібно, аби лікар знав іноземну мову, пройшов курс навчання за кордоном тощо», - переконує Іван Сидор та додає, що наразі практично немає захворювань, які на базі нового відділення не могли б діагностувати.
Нове обладнання для діагностічного відділення придбали за кошти субпроекту Світового банку «Вдосконалення медичної допомоги хворим із хворобами систем кровообігу у Волинській області»
Унікальність відділення, зі слів головного лікарня, полягає в тому, що воно осягає всю ширину діагностики. Нещодавно МРТ поновили двома програмами, тож відтепер апаратура має фактастичні можливості. Це ж стосується комп’ютерної томографії та ультразвукової діагностики.
Двома апаратами поповнилась і лабораторія, де за годину роблять 5 тисяч аналізу, що становить 35 тисяч за зміну. При чому, на один тест витрачаються лічені хвилини. Зі слів спеціаластів, це критично важливо, аби аналіз був максимально інформативний та достовірний.
Гордість оновленого відділення - офтальмологічний центр. Там роблять всі види операцій на задньому відділі ока, сітківці, лікують катаракту, імплантують штучні кришталики. У розпорядженні спеціалістів, серед іншого, комп’ютерна томографія та лазер для очей.
Серед поповнень лікарні – міограф. Новий апарат дозволяє діагностувати порушення іннервації кінцівок та організму. Приміром, нерволог знає, що в людини не працює нерв, а який саме – невідомо. Проте з допомогою міографа це можна легко встановити.
Голова Волинської облради Ігор Палиця після огляду оновленого діагностичного відділення залишився під враженням та жартома зауважив, що спочатку навіть думав, що нове обладання просто переставляють з кабінету в кабінет – настільки його тут багато і все різноманітне.
Як зауважив Ігор Петрович, головний лікар Іван Сидор добре справляється з роботою над закладом сам, проте при потребі обласна влада готова допомагати лікарні. Проте, каже, на Волині є необхідність доводити до ладу медзаклади, де стан справ – в десятки разів гірший.
«Хочемо довести до ладу інфекційну лікарню. Щоб навіть якщо туди потрапити, недай Бог, то щоб пацієнт відчував там себе людиною, а не так як зараз. Закінчується ремонт даху обласної психіатричної лікарні, згодом почнеться ремонт всередині приміщень», - зазначив Ігор Палиця.
Головний лікар обласної лікарні подякував за допомогу Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом», який теж допомагає лікарні розвиватись. Зокрема, силами Фонду для лікарні придбали рентгенапарат, вартістю в 1,5 мільйона гривень.
Іван Сидор зазначає, що лікарні все ще є куди рости. Відтак, після завершення другої черги діагностичного центру, можна починати третю чергу, аби розширити спектр медичних послуг та покращити їхню якість.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
Медики
19.12.2017 10:34:00
А що з того безкоштовно для пацієнтів ? Чим краще обладнання, тим дорожча оплата для хворих. А воно придбане за державні (народні) кошти і потім люди знову платять.