В Україні можуть урізати права громадян отримувати спадщину від рідних після їх смерті. Це стосується людей, які не доглядали на літніми родичами.

Читайте також: Шмигаль розповів, коли в Україні запровадять нульове декларування

Про це йдеться в проекті закону "про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту майнових прав окремих категорій осіб та відшкодування витрат на догляд за такими особами". Документ опубліковано на сайті Мінсоцполітики.

Тепер за ініціативу повинні проголосувати народні депутати у Верховній Раді.

Як зазначається в законопроекті, громадяни не зможуть отримати спадщину до тих пір, поки не відшкодують витрати на догляд за літньою людиною в будинку престарілих або інших відповідних державних установах.

У випадку, якщо родичі відмовляться компенсувати витрати, усю спадщину має право забрати держава.

Так, частину п'яту статті 1224 закону Мінсоцполітики пропонує доповнити таким абзацом: "Не мають права на спадкування особи, які ухилялися від здійснення догляду за спадкодавцем, який через похилий вік, тяжку хворобу потребував стороннього догляду та отримував такий догляд у державних або комунальних закладах, які надають соціальні послуги з догляду, за рахунок бюджетних коштів, до дня відшкодування такими особами витрат на утримання, догляд, лікування та поховання (в разі його організації та забезпечення таким закладом) спадкодавця".

Читайте також: В Україні зможуть передавати пенсію за спадщину: названі умови

Обговорення даної ініціативи стартувало з 5 жовтня і триватиме по 5 листопада.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook