В Україні деякі школи почали реформуватись, скасувавши навчання в 10-11 класах, через це батьки почали бити на сполох.
Про це повідомляє Служба освітнього омбудсмена.
За даними освітнього омбудсмена Сергія Горбачова наразі починається реорганізація освітньої мережі, а саме - створюють профільні академічні ліцеї, академії, опорні заклади та їх філії. Через це частина шкіл уже повідомила батькам про те, що у них скасовується набір на 10-11 класи. Зокрема в 2020 році від батьків до освітнього омбудсмена надійшло 82 звернення з 53 населених пунктів.
"Ми маємо з десяток звернень, коли у травні учням кажуть, що "у нас не буде 10 класу, йдіть куди хочете". Так не робиться. Саме тому ми запропонували зміни до закону", - зауважив Сергій Горбачов.
За даними омбудсмена, освітні заклади повинні повідомляти учнів та їхніх батьків за півтора року до зміни умов навчання чи перепрофілювання школи.
"Якщо ми хочемо з вересня 2023 року зробити модернізацію мережі, ми маємо про це повідомити у березні 2022", - наголосив освітній омбудсмен.
Сергій Горбачов розповів, що в одній із шкіл Києва план оптимізації був ухвалений ще в 2018 році, проте про нього вчасно не попередили батьків. Через це склалась така ситуація, що школярам у 9 класі повідомили, що вони більше не зможуть навчатись в 10 класі.
Освітній омбудсмен у таких випадках рекомендує батькам звертатись в місцеві управління освіти.
"Батькам треба звертатися до управлінь освіти з заявою, що дитина планує продовжити навчання в 10 класі і управління освіти має дитину обов’язково влаштувати", - наголосив Сергій Горбачов.
Також відомо, що Україні, згідно з реформою НУШ, навчальні заклади будуть переформатованими і 10 – 12 класи стануть профільною освітою для учнів. Тобто, це будуть спеціалізовані ліцеї і вони працюватимуть, як окремі освітні заклади. Проте ця реформа буде запровадженою від 2027 року, а доти діти після 9 класу повинні навчатись у звичайних школах.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає