В Україні від 1 листопада поточного року сімейні лікарі (лікарі первинної медичної допомоги) будуть отримувати підвищені виплати за кожну укладену декларацію з пацієнтом. Замість нинішніх 600,48 грн на рік – по 651,60 грн на рік. Про це у п'ятницю, 30 жовтня, повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов, передає пресслужба відомства.

Читайте також: Поліклініка на Волині прийматиме лише хворих на коронавірус

Так, відповідне рішення за ініціативою МОЗ ухвалив Кабінет міністрів України.

"Вчора уряд ухвалив достатньо важливу постанову, яка стосується внесення змін до Програми медичних гарантій. Зокрема, ми збільшили капітаційну ставку для сімейних лікарів. Це ставка, яку сплачує держава сімейному лікарю за кожну укладену декларацію з пацієнтом. Раніше вона становила 600,48 грн, а тепер становитиме 651,60 грн на рік. Так, якщо лікар уклав з пацієнтами, наприклад, 1 800 декларацій, то додатково заклад отримуватиме в середньому 7 650 грн на місяць. Сума виплати лікарю залежатиме від умов колективного договору кожного окремого медзакладу", – розповів він.

Таке підвищення, за словами Степанова, пов’язане зі значним зростанням навантаження на лікарів первинної ланки через епідемію COVID-19.

Читайте також: На Волині сім`я отруїлась чадним газом: двоє дітей – у лікарні

У міністерстві нагадали, що наразі медикам, які працюють з хворими на COVID-19, виплачуються до 300% надбавок до заробітної плати. Окрім цього, від 1 вересня поточного року уряд підвищив заробітну плату усім медичним працівникам.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook