Супутникове телебачення стане платним. З наступного року телеканали "1+1", "СТБ", "Новий канал", "Інтер", "ІСТV", "М1" та "М2" транслюватимуть продукцію за гроші. Про це пише Gazeta.ua.

Читайте також: Ткаченко більше не гендиректор "1+1"

– Це вимога часу, – каже Ярослав Пахольчук, виконавчий директор групи "1+1 медіа". – Ми ж хочемо дивитися якісні серіали, ефектні шоу. Щоб сфера розваг розвивалася, щоб ЗМІ були незалежними від своїх власників. Усе це вимагає технологічного розвитку, на що потрібні гроші.

Загалом в Україні для побудови мережі супутникового телебачення витратили $7,5 млн – 190 млн грн. Третину цих грошей інвестували самі телеканали, решту – оператори й постачальники обладнання. З листопада безкоштовний канал відключатимуть. Продукцію телеканалів можна буде бачити лише на платному.

– Медійники можуть робити канали платними, виставляти які завгодно ціни. Та сам факт "телебачення за гроші" стане причиною втрати аудиторії, — говорить Павло Мельник, 42 роки, експерт компанії "МПП Консалтинг". – Українці не готові платити за "телевізор". Принаймні за ту інформацію, яку вони транслюють. Зараз і так споживач витрачає багато грошей – за декодер, поповнення картки. Сама думка про передплату мовлення лякає.

Припускають, платне телебачення змінить життя українців.

– Замість того, щоб гаяти час перед екраном, люди більше займатимуться активним дозвіллям, – каже Павло Мельник. – Новини та фільми дивитимуться в Інтернеті.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook