Для супроводження домашніх тварин при їх переміщенні за межі України з 01.06.2018 до уваги будуть братись лише ветеринарно-санітарні паспорти встановленого зразка.
Читайте також: Верховна Рада затвердила штрафи за перепродаж квитків на фінали Ліги чемпіонів
Про це повідомляє Держпродспоживслужба України.
"До відома власників домашніх тварин (котів, собак): змінено правила супроводження домашніх тварин ветеринарно-санітарним паспортом", – йдеться у повідомленні.
У Держпродспоживслужбі посилаються на наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України від 01 серпня 2014 року № 288, зареєстрований в Мін’юсті 03.10.2014 за № 1202/25979. Ним було внесено зміни до правил заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимог до їх обліку, зокрема в частині визначення єдиної форми бланку ветеринарно-санітарного паспорта на домашню тварину (домашні тварини – коти, собаки).
Підставою для оформлення ветеринарно-санітарного паспорта є:
1) клінічний огляд тварини;
2) наявність відповідних діагностичних, профілактично-лікувальних обробок (дегельмінтизації), включаючи дослідження і щеплення (сказ та інші інфекційні хвороби в залежності від виду тварини).
Читайте також: Президент підписав закон про спрощення ввезення імпортних автомобілів
Як зазначається, видачу ветеринарно-санітарного паспорта на тварину передбачено Законом України "Про ветеринарну медицину". Послугу надають Держпродспоживслужба, органи та установи, які належать до сфери її управління. Розмір адміністративної плати за надання документу затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 року № 641. Вартість оформлення становить 51 грн. 29 коп.
Наразі Держпродспоживслужбою вживаються заходи щодо припинення видачі ветеринарно-санітарних паспортів для домашніх тварин не встановленої форми.
Як наголошується, право надання даної адміністративної послуги мають лише державні установи ветеринарної медицини, зокрема державні лікарні ветеринарної медицини (району, міста, області).
Підстави для відмови у видачі ветеринарно-санітарного паспорту визначені ч. 7 ст. 32 Закону України "Про ветеринарну медицину" та передбачають:
Читайте також: В Україні заборонили популярний препарат для вагітних
1) недотримання ветеринарно-санітарних заходів, передбачених законодавством; ускладнення епізоотичної ситуації на відповідній території, потужності (об’єкті);
2) неможливість безпосереднього огляду об’єкта державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду;
3) відсутність документального підтвердження епізоотичного благополуччя місцевості походження та ветеринарно-санітарного стану об’єктів; відсутність необхідної ветеринарної обробки тварин, їх карантинування, відповідних досліджень та/або експертного висновку.
Зразок ветеринарно-санітарного паспорта розміщено на сайті Верховній Раді України.
Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter
Коментарі
коментарів немає