В Україні після виявлення випадків зараження штамом коронавірусу «Дельта» у двох громадян, які приїхали з Росії, можуть знову посилити карантин. На нараді Ради національної безпеки і оборони обговорили нові загрози через виявлення небезпечного «індійського» варіанту вірусу, і методи протидії.

Читайте також: Грузія скасовує обов’язкове носіння масок на вулиці і комендантську годину

Про це 23 червня розповів голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації Михайло Радуцький у своєму Telegram.

Він повідомив, що в обговоренні брали участь керівники МОЗ, МВС, Комітету з питань здоров'я нації, вірусологи, науковці та експерти.

У підсумку був розроблений пакет рекомендацій, який направлять на розгляд уряду.

Серед обмежувальних заходів, які пропонуються, вказані посилення контролю за дотриманням правил карантину, а також можливість посилення обмежень в регіонах.

Зауважимо, що зараз на всій території України (крім окупованих Криму та ОРДЛО), діють обмеження, що відповідають «зеленій» епідеміологічній зоні небезпеки. Після рішення Кабміну, ситуація може змінитися.

Читайте також: Туреччина скасовує комендантську годину

Що пропонують для боротьби з поширенням штаму «Дельта»

  • МОЗ має розробити алгоритм для оперативного посилення карантину на рівні місцевої влади.

  • Підрозділам МОЗ потрібно посилити роботу з епідеміологічного нагляду. В першу чергу – щодо відстеження тих, з ким контактували заражені.

  • Рекомендація поліції посилити контроль за дотриманням карантинних обмежень.

  • Рекомендації МОЗ прискорити темпи вакцинації населення.

  • Ввести обов'язкове ПЛР-тестування для людей, які приїжджають в Україну з РФ, Білорусі, Великої Британії та Португалії (перелік країн може доповнюватися). Для громадян з цих держав навіть наявність сертифіката вакцинації не звільняє від ПЛР-тесту і вимоги дотримання самоізоляції.

  • Встановити обов'язкове ПЛР-тестування на пунктах пропуску з окупованих територій України.

  • Посилити роботу з проведення секвенування (виявлення штамів коронавірусу). Прискорити процес проведення таких досліджень в Україні.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook