Державне підприємство "Медичні закупівлі України" (МОЗ) придбало 2784 флаконів препарату тоцілізумаб (торгова марка Actemra / RoActemra) для лікування важких випадків коронавірусної інфекції. Ліки розподілять між регіонами і направлять в лікарні, де проходять лікування пацієнти з коронавірусом.

Читайте також: Україна отримала ще 800 тисяч доз вакцини AstraZeneca: кого будуть щеплювати

Як повідомили в Міністерстві охорони здоров'я, препарат показав хороші результати в ході міжнародних клінічних випробувань, після чого Україна ухвалила рішення про закупівлю ліків. У відомстві підкреслили, що придбали патентований оригінальний препарат безпосередньо у виробника.

У той же час, у відомстві не уточнили, яка сума була витрачена на закупівлю ліків. Однак, відомо, що це дорогий препарат. Його середня вартість коливається в межах 1500 доларів за упаковку в 400 мг.

Крім того, в МОЗ зазначили, що відомство перебуває в процесі закупівлі 14346 упаковок Ремдесевіру, а також нового інноваційного противірусного препарату прямої дії, випробування якого добігає кінця, про що чиновники повідомлять додатково.

"Цей препарат будуть виписувати пацієнтам, які перебувають на амбулаторному лікуванні, щоб уникнути ускладнень і госпіталізацій", – сказано в повідомленні.

Читайте також: ЄС офіційно визнав українські COVID-сертифікати в застосунку Дія

Медики нагадали, що восени в Україні можливий новий спалах коронавірусу.

Відомо, що в країні пацієнтів з коронавирусною інфекцією приймають 257 лікарень. Вони розділені на заклади 1 і 2 хвилі реагування. Потужності цих лікарень налічують 38943 ліжка, з них 37 222 с киснем (96%) і 3211 реанімаційних. Для амбулаторного лікування закуплено 14790 кисневих концентраторів в усіх областях

"Для нормального функціонування ковід-лікарень в рамках спеціальної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам було надано 693 млн 693 тис. грн.", – зазначили у МОЗ.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook