Міф про те, що вакцинація проти коронавірусу може стати причиною безпліддя давно спростували, але подібні думки продовжують поширювати у соцмережах.
Читайте також: У МОЗ розповіли, чи можуть в Україні не допускати до роботи невакцинованих від COVID-19
Чому не варто боятись щеплення проти коронавірусу і звідки узагалі взялись такі чутки – розповіли експерти, пише DW.
Спершу говорили про безпліддя передусім у жінок – мовляв, вироблені за допомогою вакцини антитіла можуть знешкоджувати не лише коронавірус, а також білки, які беруть участь у формуванні плаценти в матці.
Прихильники цього міфу заявили про подібність спайкового білка і синцитину-1.
Насправді спайковий білок коронавірусу складається з 1273 амінокислот, а синцитин-1 - з 538. Науковці знайшли всього одну послідовність з 5 амінокислот, яка є подібною у цих двох протеїнів, але й вона не є ідентичною.
"Якщо ж і слідувати цій теорії, то до безпліддя передусім призводило б і захворювання на COVID-19", – зазначив директор лабораторії плаценти Університетської клініки Єни та президент Європейського товариства репродуктивної імунології.
Про чоловіче безпліддя внаслідок вакцинації проти COVID-19 також були розмови – однак дослідження американських вчених вказує на протилежні висновки.
Науковці проаналізували сперму 45 чоловіків до та після щеплення мРНК-вакциною і не змогли встановити жодного негативного впливу щеплення на репродуктивну функцію чоловіків.
Водночас науковці виявили, що навпаки інфікування коронавірусом може негативно позначитись на чоловічому здоров'ї.
Коронавірус небезпечніший за щеплення
Вакцинація мРНК-вакцинами не є причиною ані проблем з ерекцією, ані безпліддя. Натомість SARS-CoV-2 створює ризик отримати ці обидва захворювання.
Команда урологів змогли виявити вірус у тканині яєчок чоловіків, які померли від коронавірусу. Тож, вірус може шкодити не лише формуванню сперми та здатності продовжувати рід, але й призводити до еректильної дисфункції.
Водночас такі висновки не є чимось абсолютно неочікуваним. Адже, інші віруси теж можуть викликати запалення у яєчках та шкодити репродуктивному здоров'ю.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає