Через зростання курсу долара в Україні на 5-10% подорожчав найм житлової і комерційної нерухомості. Ще у 2017 році однокімнатне житло у спальному районі столиці було доступне за 3,5 тис. грн, то вже зараз оренда коштує до 5 тисяч. І то, це ще повинно пощастити, адже попит перевищує пропозицію.

Читайте також: Українцям прогнозують обвал цін на квартири

Скажімо, двокімнатна квартира у найдешевшому, Деснянському районі, на даний час коштує від 6 до 7 тисяч. Трикімнатна ж квартира вже стартує від 8 тисяч. А середня ж ціна оренди в Києві, за інформацією ріелторів, становить 300 доларів на місяць, тобто “за курсом” 8700, пише UBR.ua.

Найчастіше, власникам та наймачам вдається якось домовитися, адже господарям не з руки втрачати перевірених орендарів, а наймачам навряд чи подобаються постійні переїзди з місця на місце.

Щоб уникнути можливих розбірок зі скандалами між власниками та наймачами “квадратних метрів”, ріелтори рекомендують скласти письмовий договір оренди, у якому бажано прописати всі витрати, включаючи комунальні платежі, можливість дострокового розірвання угоди, а також варіанти перегляду орендної плати. При відсутності договору, орендар навряд чи зможе захиститися від самоуправства власника, адже усні домовленості, не підкріплені папіром, практично неможливо довести в суді, у разі чого.

Найчастіше, у договорах прописують, що перегляд вартості оренди приміщення відбувається раз на півроку чи рік, і не більше, ніж на 10%. Але дуже часто господарі прив’язують вартість оренди до курсу валют, прописуючи щомісячний перегляд цін.

Якщо власник “квадратів” взагалі “зі стелі” піднімає ціну, то можна захистити себе від його апетитів погрозою суду чи заявою до податкової, адже примусово виселити може тільки суд.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter