Коронавірус може "реактивуватися" у тих, хто вже вилікувався від хвороби COVID-19.

Читайте також: Повідомили, зі скількома особами контактував хворий на коронавірус волинянин

Так вважають у Корейському центрі з контролю й профілактики захворювань, – повідомляє "Українська правда", посилаючись на Bloomberg.

Близько 51 пацієнта, які були вилікувані від COVID-19 у Південній Кореї, знову отримали позитивний результат тесту на коронавірус Sars CoV 2.

Зі слів генерального директора Корейського центру з контролю над захворюваннями Чона Юн Кьона, у цих людей вірус радше "реактивувався", ніж вони знову заразилися, раз результат їхнього тесту був знову позитивним незабаром після виходу з карантину.

Керівник центру зазначив, що там проводять комплексне дослідження можливої причини такого явища. Він додав, що було багато випадків, коли пацієнт під час лікування давав негативний результат одного дня і позитивний – іншого.

Пацієнт вважається таким, що повністю видужав від коронавірусної хвороби нового типу, коли два тести, проведені з 24-годинним інтервалом, показують негативні результати.

Південна Корея була однією з перших після Китаю країн, де було зареєстровано масштабний спалах невідомого раніше коронавірусу. При цьому в Південній Кореї було зареєстровано всього 200 смертей, а число нових випадків на піку захворювання 29 лютого становило 1189 осіб.

Одна з наймасштабніших програм тестування у світі і технологічний підхід до відстеження інфекцій призвів до того, що Південна Корея стримує епідемію без блокування і закриття бізнесу.

Читайте також: Повідомили, де на Волині зафіксували випадки зараження коронавірусом

Згідно з даними Центру Джона Гопкінса, станом на 9 квітня у Південній Кореї зафіксовано 10 423 випадків зараження COVID-19 – при цьому 6 973 вже вилікувалися, а 204 померли.

Тим часом в Китаї ростуть побоювання щодо можливого повторного зараження видужалих пацієнтів. Там зафіксовано повторні позитивні результати тесту і навіть смерті у тих, хто раніше одужаві. Деякі, щоправда, припускають, що проблема може полягати у суперечливості результатів тестування.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook