У Волинській області з 2015 року більше людей помирає, аніж народжується.
Читайте також: Повідомили, скільки хворих на коронавірус волинян перебуває у реанімації
Про це повідомили 24 червня під час пресконференції «Профіль громадського здоров’я як інструмент для підвищення рівня здоров’я населення Волині», пише Перший.
Основними причинами смертності є хвороби системи кровообігу – більше 67 %, злоякісні новоутворення – 11,3 %, зовнішні причини (травми, утоплення, суїциди тощо) – 5,6 %, хвороби органів травлення – 4,6 %.
«Серед захворювань травлення найпоширеніші – цирози, фібрози печінки, ураження підшлункової залози. Основна причина виникнення – зловживання алкоголем», – наголосив Сергій Новосад.
522 людини в області померли від ускладнень, спричинених гострою респіраторною хворобою COVID-19.
Серед неінфекційних захворювань в області найвищим є показник рівня передчасної смертності населення віком 30 – 70 років від цукрового діабету – 9,5 на 100 тисяч населення, що значно перевищує загальнонаціональний показник. Значно вищий від загальнонаціонального також показник смертності від хвороб травлення у цій віковій категорії.
Показники захворюваності на інфекційні недуги є одними із найбільш позитивних в країні. Зокрема, втричі нижчим за загальнонаціональний є показник захворюваності на ВІЛ-інфекцію, вдвічі нижчим – показник захворюваності на поєднану інфекцію ВІЛ/туберкульоз, майже вдвічі нижчою – частка осіб із вперше встановленим діагнозом ВІЛ у віці 15-24 роки. Однак дещо вищою, ніж загалом в Україні є смертність населення від туберкульозу, а також статистично вищою, ніж в цілому по Україні, є захворюваність на гепатит С.
Щодо зовнішніх причин смертності (травми, падіння з висоти, суїциди і т.д.), то Волинська область посідає 2 місце в країні (поступаючись лише Запорізькій області) за смертністю населення від випадкових падінь. Вищим від загальнонаціонального є і показник загибелі в ДТП.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає