Понад 6 тисяч освітніх, медичних і культурних закладів, ЦНАПів та органів місцевого самоврядування, що у сільській місцевості, будуть підключені до інтернету. Зокрема, вже до кінця 2022 року доступ до всесвітньої мережі стане можливим для 15 тисяч українських сіл.

Читайте також: Посвідчення купив в інтернеті: на Волині затримали п'яного водія

Про це під час засідання Ради безбар’єрності заявив заступник Міністра цифрової трансформації з розвитку цифрової інфраструктури Олександр Шелест, інформують на сайті Волинської ОДА.

За інформацією Мінцифри, наразі 23% громадян України, які живуть у селах та селищах, не мають доступу до інтернету через відсутність операторів швидкісного фіксованого зв’язку. Це створює бар'єри не лише для спілкування, а й у доступі до цифрових послуг, дистанційної роботи, освіти тощо.

В межах проєкту Міністерства цифрової трансформації України «Доступ до інтернету в українських селах» до кінця 2021 року доступ до швидкісного інтернету отримать понад 1 млн українських громадян, які живуть у сільській місцевості.

«Були вже виділені і розподілені гроші на місцеві громади. Цього тижня ми очікуємо, що завдяки нашим колегам з Міністерства фінансів гроші надійдуть на рахунки місцевих громад і, відповідно, вже розпочнуться тендери на підключення до інтернету в селах соціальних об'єктів, лікарень, шкіл тощо», – повідомив Олександр Шелест.

У 2021 році на реалізацію проєкту виділили 500 мільйонів гривень. На наступний рік, за підрахунками Мінцифри, необхідне фінансування у 950 мільйонів гривень.

Проєкт «Доступ до інтернету в українських селах» – це один із 7 флагманських проєктів, які увійшли до Плану заходів з реалізації Національної стратегії із створення безбар'єрного простору в Україні, розробленої в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської. Всього у Плані заходів понад 250 ініціатив, які були напрацьовані 15 міністерствами.

 Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook