Відомий український блогер, експерт та інвестиційний банкір Сергій Фурса розповів, чому не підтримує протест ФОПів, які мітингують на Майдані.
Читайте також: Сутички ФОПів з силовиками у Києві: є постраждалі з обох сторін
Про це чоловік написав на своїй сторінці у Facebook.
"Протестувальники проти блокування.
Їхнє право. Вони, як бізнес, повинні думати тільки про свої доходи. А вони думають.
Тому, виходячи з їх егоїстичного інтересу, вони протестують.
Але чи варто їх підтримувати? Ні, ні, ні. Тому що теза, що блокування не потрібне, нехай люди продовжують гинути, трохи розбіжності з ідеєю суспільства та справедливості. Егоїстичний інтерес протестувальників тут розганяють спільні інтереси суспільства. І це нормально. Ось що відбувається.
Заблокування – єдиний спосіб боротися з пандемією. Єдиний працівник. Ось чому весь цивілізований світ ним користується. Тому що він хоче утримати свою медичну систему від розвалу. Німецька та австралійська влада, США та Канада не хочуть обмежень. Ці обмеження не дають їм задоволення. Але вони роблять їх, бо іншого виходу немає. В іншому випадку вірус поширюється неконтрольований. І скоро загрожує всій медичній системі. Ось так працює Україна не тільки. На жаль, в Україні немає довіри до влади. Але це не означає, що влада завжди робить тупим. Деякі речі необхідні. І блокування одне з них.
Україна має найбільш лояльний локодаун для бізнесу. Навіть занадто лояльний. Лише два тижні в сезон мертвого бізнесу – це може не зупинити поширення вірусу. Це головний недолік такого блокування. Тож влада, виходячи з міркувань боротьби за рейтинги, вже пішла на зустріч якомога більше. Далі просто ніде немає. Тому всі заяви про навмисне вбивство бізнесу та інші речі просто не заможні.
Можна сказати, що в ЄС держава допомагає підприємцям. А в Україні ні. Так, в багатьох відношеннях це правда. Але що це змінює? Це не змінює того факту, що українська медицина може обвалитися. Зовсім не змінюється. Це закликає бізнес протестувати? Можливо. Хоча є підозри, що інші сили чи товариші їх стимулюють.
Можливо чи ні, що Українська держава допомагає тим, хто страждає від карантину, не грає ніякої ролі, коли говоримо про необхідність врятувати медичну систему від розвалу.
Українська держава слабка. Інституції не працюють. А для багатьох це дозволяє не платити податки в хороші часи. Але навколо, що держава не може допомогти в поганому. То так, держава не допоможе. Від нашої держави не обов ' язково чекати пенсії тим, хто зараз працює. Їх не буде. А як бізнес має в такий час економити, то кожен майбутній пенсіонер повинен дбати про власний дохід в старості. Це правда України.
Читайте також: На Волині протестують шахтарі: вимагають зарплату та звільнення керівництва
Чи маємо ми це змінити? Так, я так. Але тут треба робити реформи. Плачу податки. Кожен повинен грати за правилами. А це вже мало хто хоче. Впроваджуємо програму МВФ України, впроваджуємо реформи – і держава б цього року мала більше ресурсів. І це б не скасувало блокування. Ні, ні, ні. Але це дало б державі більше можливостей допомогти. І це врятує багато життів. Тому що якби Україна мала гроші, блокування було б запроваджено ще в листопаді. І триватиме набагато довше, ніж кумедний січень два тижні.
І да, з Майданом не потрібно порівнювати. Люди пішли на Майдан за справедливість і цінності. Не за два тижні заробляти гроші.
Але люди пішли на Майдан, в тому числі і протестувальники мали право протестувати проти блокування. Ну нехай протестують. Люди мають мати право захищати свої інтереси. Але державі потрібно приймати рішення в інтересах цілого суспільства, враховуючи егоїстичні інтереси кожної з груп. І точно не в інтересах українських платників податків, обвал медицини та масових смертей", – йдеться в дописі.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає