Кабінет Міністрів включив у перелік учасників пілотного проєкту з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів ще дев’ять медичних закладів.

Читайте також: Кабмін затвердив нові правила у донорстві крові

Як передає Укрінформ, відповідна постанова була схвалена під час засідання уряду.

Серед іншого документом вносяться зміни до переліку учасників пілотного проєкту з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів.

Так, до переліку внесено Київську міську клінічну лікарню № 5, Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр (м. Львів), Міську клінічну лікарню Львова, Науково-практичний центр профілактичної та клінічної медицини Державного управління справами (м. Київ), Херсонську міську клінічну лікарню ім. Є.Є Карабелеша, Волинську обласну клінічну лікарню, клінічну лікарню «Феофанія» Державного управління справами (м. Київ), Обласне територіальне медичне об’єднання м. Краматорськ, навчально-науковий медичний центр «Університетська клініка» Харківського національного медичного університету.

Окрім цих закладів, в переліку медичних установ, що є учасниками пілотного проєкту з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів, є 40 медичних установ підпорядкування МОЗ, НАМН та місцевим органам влади.

Також постановою рекомендується Міністерству охорони здоров’я, Національній службі здоров’я, Національній академії наук забезпечити реєстрацію учасників пілотного проєкту в електронній системі охорони здоров’я.

Читайте також: На Волині дівчині-сироті пересадили нирку, а чоловікові – серце

Як зазначається в пояснювальній записці до документа, у 2021 році станом на червень виконано 93 трансплантації нирки, 22 трансплантації печінки, 11 трансплантацій серця. Протягом першого півріччя 2021 року виконано 115 трансплантацій кісткового мозку, з них 10 – від неродинного донора.

За 2021 рік укладено більше 40 договорів про медичне обслуговування населення, що дозволяє виконувати операції з трансплантації за рахунок коштів державного бюджету безоплатно для пацієнта.

У бюджеті на 2021 рік на пілотний проєкт Міністерства охорони здоров’я з розвитку трансплантації в Україні виділено 502 млн гривень.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook