Волинська облдержадміністрація не дотримала слова щодо фінансування будівництва школи №27 у Луцьку. 27 лютого губернатор Володимир Гунчик повідомив, що на цей проект буде виділено 3 млн грн з Державного фонду регіонального розвитку.
Читайте також: Гроші з луцьких білбордів підуть на школу №27, – Ігор Поліщук
Однак пізніше на сайті ОДА з'явився перелік інвестпроектів, які фінансуватимуться за кошти ДФРР, і в ньому будівництво школи №27 відсутнє. Можливо, це пов'язано з тим, що більшість у Луцькраді і голова облради Ігор Палиця пообіцяли добудувати освітній заклад за власний кошт.
Депутат Волинської облради і член комісії з питань попереднього відбору інвестиційних проектів, які можуть фінансуватись за рахунок коштів ДФРР, Михайло Імберовський особисто підтримував виділення коштів на школу №27 і вражений тим, що в підсумку проект взагалі зник зі списку затверджених.
Читайте також: 27-му школу обіцяють здати до 1 вересня
"Спершу за об'єкти голосують члени регіональної комісії. Є 15 членів, які оцінюють кожен проект за 5-ма критеріями від 0 до 20 балів. Школа №27 потрапила у перелік об'єктів і посіла, у підсумку, 14 місце. На 13 проектів, які стоять вище, виділять приблизно 189 млн грн з загальних 192 млн грн, які надала держава. Тому на школу №27 залишалось 3 млн грн. Але вона була у списку переможців, які мали отримати гроші з фонду. Також можна було її дофінансовувати від економії по перших 13-ти об'єктах.
Для мене дивина, чому школа №27 зникла зі списку, оприлюдненому на сайті ОДА. Взагалі, вона за всіма параметрами оцінки мала б бути не 14-ю, а у першій 5-ці. Дивно, чому вона торік не виграла. Але це вже на совісті тих членів комісії, які ставили оцінки.
Голова ОДА і комісії Володимир Гунчик запевняв, що школа №27 є у списку переможців на 14-му місці. Я задав йому питання, чому вона зникла з переліку, але досі не отримав відповіді. За неї голосував не лише я, а й інші члени комісії. Дуже дивно, що вона просто зникла з переліку.
Чи можуть ці 3 млн грн десь загубитись? Ні, це державні кошти і їх контролюють. Мабуть, вони підуть на інші об'єкти, які перемогли. Інше питання, як вони перемогли. Наприклад, дитсадок в селі Дачне і школа у Луцьку. Якщо ми беремо до уваги оцінку, на яку територіальну громаду це направлено, на яку кількість людей, то зрозуміло, що школа в Луцьку мала б набрати більше балів, ніж дитсадок в Дачному. Таких прикладів досить багато...
Ще є оцінка співфінансування. Мінімум виділено має бути 10% від загальної суми з місцевих бюджетів і 90% – з державного. Якщо міська рада вже прийняла рішення виділити 10 млн грн з 27,7 млн грн необхідних, то це вже під 40%. Тому тут теж оцінка школі №27 у шкалі від 0 до 20 мала б бути висока, порівняно з іншими проектами.
Перелік об'єктів має визначати комісія. І ми проголосували за 14, в тому числі і школу №27. Тому це дуже дивна ситуація, що хтось самовільно викреслив школу зі списку. Це абсолютно незрозуміло для мене.
Чи таке рішення неправомірне? Думаю, що так. Адже перелік переможців затверджується колегіальним рішенням комісії, яка створюється головою ОДА, згідно з постановою Кабміну про ДФРР", – сказав Михайло Імберовський у коментарі Під Прицілом.
Нагадаємо, для Волинської області у 2018 році з Державного фонду регіонального розвитку передбачено 192,1 млн грн. На добудову школи №27 необхідно 27,7 млн грн. 10 млн грн виділить із міського бюджету Луцька міська рада.
Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter
Михайло Імберовський
Коментарі
коментарів немає