Підлітки з Волині створюють мультики про історію сіл, які нещодавно приєднались до Луцької тергромади. Забороль, Княгининок, Жидичин і Боголюби відтепер матимуть анімацію, створену жителями цих сіл.

Читайте також: Не всі мультфільми є корисними, – психолог

Про це Суспільному Волині розповів луцький мультиплікатор Леонід Тивонюк.

Працюють з дітьми художниця Мар’я Гвоздєва-Тивонюк та аніматор Леонід Тивонюк.

«Перед тим, як розпочати створення мультфільму, діти та наставники досліджували історію, легенди, різні перекази чотирьох сіл, а після того опановували технічну частину створення мультиків», – розповідає Леонід Тивонюк.

Учасники анімаційної майстерні діляться на команди, кожна з яких отримує завдання створити декілька секунд відео. «Спочатку ми з пластиліну ліпили фон для мультфільму, декорації, а потім самих героїв», – розповідає учасник анімаційної студії Михайло Кравчук.

Кожну секунду діти знімають по 12 кадрів, щоб зняти 2 секунди відео, мають зробити 24 кадри. Кожну рухому деталь потрібно переміщувати в усіх кадрах на 1-2 міліметри. «Це доволі складно, але ми з цим справились», – каже учасник анімаційної майстерні Григорій Панасюк.

У селі Боголюби за основу мультфільму взяли легенду про походження назви села. Ніби у пана, який їхав через село зламалася карета – відлетіло колесо. Місцеві жителі допомогли його відремонтувати, нагодували та напоїли мандрівника. І він сказав, що тут живуть добрі люди, і їх Бог любить. Від цього і пішла назва села, – розповідає легенду учасниця анімаційної майстерні Юлія Пелюх.

Після того, як діти знімуть усі кадри для мультфільму, його змонтують та додадуть звук. У Боголюбах озвучку зроблять учасники театральної студії, яка діє у Будинку культури, розповів Леонід Тивонюк. Презентація мультиплікації відбудеться у серпні в межах мандрівного фестивалю «З Родинного джерела», розповіла Суспільному керівниця департаменту культури Тетяна Гнатів.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook