Журналіст Андрій Гнатюк поспілкувався з людьми, які хворіли на коронавірус. Відео, в якому ті, хто пройшов коронавірусне пекло, розповідають свої історії боротьби з підступною недугою, він виклав на власній сторінці у мережі Facebook, передає ІА "Волинські новини".

Читайте також: Де на Волині виявили нові випадки коронавірусу станом на 27 травня

Богдан Блаватний пролежав у лікарні рівно місяць. Де підхопив вірус – не знає. "Заразив усю сім’ю, – бідкається чоловік. – Але вони перенесли хворобу в легкій формі, вже усі здорові".

У нього – супутнє захворювання крові, тому певний час мусить поберегтися і ще побути на самоізоляції, проте його вже не обмежуватимуть стіни лікарняної палати.

"Сімейний лікар викликав швидку, оскільки я маю супутнє захворювання, і мене відвезли в лікарню у Боголюби, – розповідає свою історію пан Богдан. – У мене була висока температура і загальна слабкість, яка наростала. Дійшло до того, що важко було пройти метрів десять чи кілька хвилин просто постояти".

Температура від 37.5° до 38.5° у чоловіка трималася 18 днів, було й таке, що вона сягала 39.5°. У легенях він відчував дискомфорт, тож чотири дні дихав через кисневу маску. Нині ж на виписку йде у задовільному стані.

А 82-річна Марія 29 днів пролежала в реанімації під апаратом штучної вентиляції легенів. Каже, що вже здоровіша і має більше сили.

Пані Марія занедужала ще в березні. Жінка каже, що їй нічого не боліло, тільки була висока температура, яку не можна було збити, тому викликали швидку. Спочатку лежала в лікарні у Нововолинську, а 13 квітня стала першою пацієнткою інфекційного госпіталю Волинської обласної лікарні в селі Тарасове, більш відомого як корпус у Боголюбах. Останній тиждень вже перебувала в палаті інфекційної пульмонології.

Попри відсутність симптомів, ПЛР-тест ще певний час давав позитивний результат. На це впливав ослаблений імунітет бабусі, кажуть лікарі. Пані Марія перебувала в обласній лікарні доти, доки тест не став мінусовим, адже вдома за нею доглядає соцпрацівниця.

Читайте також: Волинь не готова послаблювати карантин, – МОЗ

"Має бути грамотне ведення пацієнтів у контексті супутніх патологій, – наголошує завідувач пульмонологічного відділення Волинської обласної клінічної лікарні Олег Яковенко. – Лікування має бути побудоване з урахуванням тих синдромів, які виникають. От, наприклад, у нас є пацієнтка з коронавірусною інфекцією, яка має нестабільну стенокардію. Ми її лікуємо відповідно до протоколу не коронавірусної інфекції, а ішемічної хвороби серця. Тобто все – персоніфіковано".

"Один із клінічних виявів недуги, – додає Олег Яковенко, – порушення психіки. "Ми помітили, що серед наших пацієнтів хтось плаче, хтось – у стані ейфорії, хтось – у депресії, у когось – безсоння, – розповідає він. – Тобто ця хвороба має негативний вплив на нервову систему. Але в нашій команді є невролог, який це коригує. Усіх пацієнтів виписуємо з позитивною динамікою".

Із 80 пацієнтів, які лікувалися в Боголюбах, померли п’ятеро віком від 60 до 80 років. У всіх були супутні патології, в однієї жінки – четвертий ступінь лейкозу. Понад 40 пацієнтів виписали, більш як 30, серед яких кілька медпрацівників, перебувають у стаціонарі зараз, ще п’ятеро – у реанімації під апаратами ШВЛ. Найстаршій пацієнтці з безсимптомним перебігом, яка одужала, – 84 роки, наймолодшій – 19.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook