Для контролю за процесом будівництва потрібні лише дві людини.
Читайте також: У NASA опублікували карту пожеж на Землі (фото)
Друкувати дім почали на Сумщині. Цей пілотний проєкт нині втілюють у селищі Недригайлів. Це радше науково-дослідний експеримент — випробування нового 3D-принтера, який розробили ІТ-івці з Сум. Про особливості друкованого будівництва йдеться на ТСН.
Щоб 3D-принтер будував дім, такого в Україні ще не було. Але це може змінити амбітний проєкт у Недригайлові. За будівництвом такого ластівчиного гнізда уважно стежать 13 ІТ-івців — програмісти, інженери, електронники. Саме вони за рік сконструювали і зібрали диво-машину, яка вже встигла надрукувати цоколь майбутнього будинку.
Принтер може друкувати геть усім, запевняють його творці. Але нині винахідники зупинилися на бетоні.
Нині команда відпрацьовує всі технологічні тонкощі. Хочуть в майбутньому друкувати по будинку на тиждень зусиллями лише двох людей.
«Нам необхідно два оператори — це людина, яка сидить за пультом і друга людина — яка безпосередньо на будмайданчику в потрібний момент закладає арматуту і стежить за ходом друку», — говорить автор проєкту Кирило Гриценко.
Будівництво за допомогою 3D-друку вже активно впроваджується за кордоном
"У Європі: Данія, Німеччина. Також Америка та Китай. Ми вирішили, що можемо зробити це в Україні швидше, більш технологічно і ми це зробили", — зазначає співавтор Андрій Макаренко.
Винахідники переконують, що їхній принтер — унікальний і кращий за існуючі. А переміщаючи принтер з поверху на поверх можна і хмарочоса надрукувати. Та це все плани.
Нині ж на Недригайлівському стадіоні друкують споруду 6 на 8 метрів. Що там буде, вирішуватиме громада, яка наважилася на 3D-експеримент.
А поки будівельний 3D-принтер випробовують, його винахідники працюють над біопристроєм, який міг би друкувати суглоби, кістки, а можливо й навіть органи.
Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook
Коментарі
коментарів немає