У волинських лісах площа вольєрів, які облаштували для утримання тварин, – 200 гектарів.

Читайте також: У волинському заказнику, попри заборону, депутат будує мисливську ферму

Про це інформує пресслужба Волинського ОУЛМГ.

На Волині для вирощення копитних працівники лісгоспів створили цьогоріч вольєри на площі 36 гектарів. Тут живуть близько 50 голів оленя та понад 400 голів диких свиней разом із цьогорічним потомством.

Заселенню кабанів у напіввільні умови передували проблемні події. У зв’язку з поширенням в Україні африканської чуми мисливські господарства зазнали збитків через природні втрати та вимушене скорочення популяції. Чисельність поголів’я цих мисливських тварин знизилася до критичної межі: за даними обліку 2020 року – до 1564 особини.

Та завдяки вольєрному розведенню можливо на 30 % збільшити поголів’я диких кабанів до кінця року.

Кабанів розводять у вольєрах ДП «Ківерцівське ЛГ», ДП «Прибузьке ЛГ», ДП «Шацьке УДЛГ», ДП «Старовижівське ЛГ», ДП «Горохівське ЛМГ, ДП «Городоцьке ЛГ», ДП «Ратнівське ЛМГ», ДП «ЛМГ «Звірівське», ДП «Любешівське ЛМГ».  Останнім часом ріст поголів’я кабана став помітним навіть завдяки соціальним мережам, де часто можна натрапити на фото чи відео з прогулянки диких свиней.

Вольєрні господарства державних лісогосподарських підприємств Волині уже давно відіграють не лише господарську функцію. Це вже як один із напрямків, що може стати туристичним потенціалом області. Біля вольєрів – зокрема тих, що створені ДП «ЛМГ «Звірівське», часто бувають відвідувачі. Такий спосіб спостереження за дикими тваринами – причому безпечний як для самих тварин, так і для людей – приваблює і дітей, і дорослих.

Для утримання диких кабанів потрібні не лише вольєри та огорожі, а й достатнє та збалансоване харчування. Лісівники постійно підгодовують тварин, особливо це важливо у зимовий період. Для цього заготовляють жолуді, каштани, зернові, коренеплоди.

Щороку у мисливське господарство держлісгоспи вкладають у межах 10 млн грн. Але такі витрати є цілком виправданими: у першу чергу – для самої природи.

Крім кабанів та фазанів, у напіввільних умовах лісівники Волині вирощують ще оленів та качок. 

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook